Cu Sau Fara Ulei 2t In Combustibil

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am cunoscut pe cineva care lucreaza la MERIDIAN si a recunoscut ca francezii au facut modificari la motorul DCI, cele cu norma EURO5 nu mai au probleme !

    Comment


    • Originally posted by Octavian View Post
      Am sa bag si eu la mpi, sa ma tina motoru ca nou 1000000 km

      Nici nu vreau sa-i dau idei d-astea la frate-meu (a4 tdi) sigur va studia problema si o sa-l vad cu bidonu de ulei 2T dupa el
      lu'' cumnatu'miu s'o dus dracu pompa de injectie la 2,5 tdi .never say never.iar faza cu francezii... ramane cum am stabilit.
      Welcome to the Club, We Have Jackets !

      Comment


      • Originally posted by FLR View Post
        Gabryel vad ca esti benzinar...daca observi aici e thead de diesel...asa ca cauta in alta parte solutie la problemele tale de benzinar.

        [...]
        Cu ce drept interzici tu, unui user, sa posteze pe un anumit topic? Eu daca nu mai am masina, ar trebui sa nu mai intru pe forum?

        Ceea ce nu vrei tu sa pricepi, e ca motoarele diesel de la Renault/Dacia, au probleme, pe care ei nu le recunosc oficial. Daca tu te crezi norocos ori esti sigur ca acele motoare sunt lipsite de probleme, imi pare rau sa te dezamagesc, dar Mos Craciun nu exista... :|
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • 1.Cum poate el sa mi ofere mie sfaturi cand el nici macar nu foloseste ulei 2t?
          2.Nu am interzis nimanui.doar ca eu nu merg pe thead de benzinar sa dau sfaturi.
          3.Doar ca pe forumul acestra toti sunt mecanici si ingineri.
          http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

          Comment


          • Originally posted by Niki View Post
            Daca tu te crezi norocos ori esti sigur ca acele motoare sunt lipsite de probleme, imi pare rau sa te dezamagesc, dar Mos Craciun nu exista... :|
            cand va avea el probleme ( nu ii doresc ) brusc toate motoarele astea sunt nicte mizerii, toate au probleme, si Renault sunt niste nenorociti

            eu cred ca este de prefarat sa previi ieftin decat sa repari scump ...parerea mea

            Comment


            • Originally posted by margelatu View Post
              lu'' cumnatu'miu s'o dus dracu pompa de injectie la 2,5 tdi .never say never.iar faza cu francezii... ramane cum am stabilit.
              Ar fi minunat daca n-am generaliza, multe dizaluri au ceva probleme, mai mici sau mai mari.

              Nici eu nu vreau sa generalizez pe caz (1.5 dci) dar din multitudinea de cunoscuti cu 1.5 dci, 90% din ei au avut probleme cu injectoarele, pana in 100000 km sau dupa.
              Si Symbol 1.5 dci resp Megane 1.5 dci au exact aceleasi probleme (spunea cineva ca astea Renault n-au), doi am intrebat, amandoi mi-au confirmat ca au schimbat pe injectoare, ba chiar ala cu Symbolu mi-a spus ca "e normal la 140000 km sa le schimbi"...

              Originally posted by leutzul View Post
              Am cunoscut pe cineva care lucreaza la MERIDIAN si a recunoscut ca francezii au facut modificari la motorul DCI, cele cu norma EURO5 nu mai au probleme !
              Am auzit si eu asa ceva, fara sa mi se spuna concret ce naiba au facut.
              Pana la urma timpul va dovedi.
              Last edited by Octavian; 23 July 2012, 18:32. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • daca 90 %au probleme nu crezi ca e treaba generala?sau aproape toate.asta inseamna ca 1 din 10 bucati merge bine.da sa nu generalizam.
                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                Comment


                • s-a umplut topicul de benzinari. va lasam pe voi sa va dati cu parerea ca vad ca stiti mai multe.. sunt curios cum ai facut recensamantul ala de ti-au iesit 90%.

                  Comment


                  • pai nu mie mi-a dat asa. lui Octavia i-a dat 90%.eu am preluat sursa.nici eu nu cred ca e chiar in halul asta.e o problema si nu numai la Dacia.
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • scuze ! uitasem sa scriu "@Octavian". my bad !

                      Comment


                      • Originally posted by margelatu View Post
                        daca 90 %au probleme nu crezi ca e treaba generala?sau aproape toate.asta inseamna ca 1 din 10 bucati merge bine.da sa nu generalizam.
                        Sa nu generalizam pe alte dizaluri, adica sa vorbim de 1.5 dci si problemele lui.

                        Originally posted by B997NDL View Post
                        s-a umplut topicul de benzinari. va lasam pe voi sa va dati cu parerea ca vad ca stiti mai multe.. sunt curios cum ai facut recensamantul ala de ti-au iesit 90%.
                        9 din 10 au schimbat pe injectoare.
                        Ala care nu le-a schimbat a mers vreo 130000 km si a facut-o dauna totala, il pun totusi la cei care n-au avut probleme.

                        Si nu inteleg, cu parera trebuie sa-si dea numai cei cu tractoare sau cum...?
                        Sau e ceva prin regulament, vreo regula de monopol in fc de ce motorizare detii?

                        PS: dar rudele de prim grad se pun daca au dizal? (tata si fratele)
                        Last edited by Octavian; 24 July 2012, 19:33. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Originally posted by Octavian View Post
                          Am auzit si eu asa ceva, fara sa mi se spuna concret ce naiba au facut.
                          Pana la urma timpul va dovedi.
                          Au schimbat injectia Delphi cu Continental/ Siemens.
                          INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                          Comment


                          • Atasat este consumul pe un an si ceva de zile de motorina si ulei 2T.
                            Pana acum fara probleme. Masina ara cam 75.000 km.
                            Attached Files
                            ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

                            Comment


                            • ma bate gandul si pe mine sa bag ulei 2T, dar mai studiez putin

                              Comment


                              • baga ulei fara probleme.eu pun 50 ml la 20 l motorina.ulei 2t dynamic de la peco mol.
                                http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google