Cu Sau Fara Ulei 2t In Combustibil

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Presupun ca folosesti Metabond Megasele Plus ? Ca eu asta folosesc de cateva luni, in principiu 6ml/10 litri...

    Comment


    • vad ca pe ala scrie ca e "fuel treatment". el zicea ca baga in ulei, nu in motorina.



      cred ca din asta foloseste. dar, sincer, nu prea cred in utilitatea lui.
      e o "zeama minune", cum sunt multe altele.
      singurul lucru pe care ma gandesc sa- folosesc ar fi asta:



      Last edited by B997NDL; 3 April 2014, 14:46.

      Comment


      • 2T la lukoil e 21 lei litrul

        Comment


        • Eu folosesc de ceva vreme ulei wolf semi-synth 2t. Costa 20 lei/litru.
          Attached Files

          Comment


          • Originally posted by sorin1983 View Post
            2T la lukoil e 21 lei litrul
            Eu am cautat dar nu aveau, asa ca am luat din Kaufland. Are efect si asta, am testat astazi. Masina merge si se aude "brici". Sau poate o fi adus motorina omw mai buna cine stie.

            Comment


            • Eu cred ca voi aveti impresia ca scot tractoarele prea putin fum si doriti sa suplimentati.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Problema e ca "ie multi, ie din ce in ce mai multi" ... inclusiv eu.

                Comment


                • Tu pui la 1,4?
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Stati sa vedeti in curand ca datorita ,,ajutorului'" dat de guvernantii nostri cu noua acciza pe combustibil o sa fie la moda (din necesitate) sa alimentan dci-ul cu ulei vegetal in loc de motorina, sa vedeti atunci ce ungere o sa aiba pompa de injectie.

                    Comment


                    • ce-a mai buna solutie http://www.tutorialelogan.ro/2014/04...na-da-sau.html

                      Comment


                      • Rămâne de văzut în timp, cât de bună se va dovedi această soluţie!

                        Comment


                        • era in spirit de gluma..... cu toate ca.. nu prea mai este loc de gluma la pretul motorinei

                          Comment


                          • Originally posted by antonica_78 View Post
                            ... nu prea mai este loc de gluma la pretul motorinei
                            Aici ai perfectă dreptate, în general a avea maşină începe să devină un lux (vezi cum a evoluat şi preţul RCA-ului)!

                            Comment


                            • Nu cred ca este o gluma combinarea motorinei cu ulei vegetal. Am vazut multe video-uri si bloguri in care sustin ca nu au patit nimic masinile lor ba din contra sunt mai silentioase.
                              Moldovenii au facut un reportaj bun aici , explicand cam pe intelesul tuturor.

                              Comment


                              • La un Diesel clasic aspirat, sigur că se poate!
                                La cât de sensibile sunt pompa şi injectoarele la dCi, numai de ulei vegetal mai au nevoie!
                                Baftă celor care încearcă substituirea motorinei cu ulei vegetal!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google