Consum mediu Logan 1.5 dci 65 cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    am inteles ca pe langa aia 50 de L din rezervor mai potzi sa bagi 17 L.. oricum eu nu cred.. ca am bagat chiar 17 da vreo 10 sigur am bagat peste aia 50 deci... potzi sa mergi destul de mult
    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
    Enter the Matrix

    Comment


    • #32
      am intrebat baietii de la peco cat au bagat cel mai mult intr-un logan si care mai de care se laudau cu recorduri(cu tot ce avea omu in rezervor)deci in total 60-65-67 si mi-e mi-au bagata 62 fara sa se chinuie...
      am incredere in pompele lor si in precizia lor ptr ca acum o saptamana am luat niste benzina la bidoane de 5litri si cat era in bidon atat arata si la pompa

      sigpic

      Comment


      • #33
        deci aia ii ideea de fapt pana scade prima liniutza u de fapt ai... 22 de l ai e consumat.. si cu 22 de l... mergi mult si bine
        LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
        Enter the Matrix

        Comment


        • #34
          @sonykel: De curand am auzit o chestie: ce bagi peste 30 L, atunci te fura. De exemplu daca pui 5 L, e chiar atat. Daca pui 40 L pot sa fie 35 L. Nu stiu cat de sigura e treaba si la ce benzinarii se aplica, dar cert e ca a recuoscut un baiat de la pompa chestia asta si a zis sa nu bag peste 20-30 L ca sa fura.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #35
            Asta.. poate se aplica la benzinariile astea private.. si mici da nu cred ca o benzinarie ca OMW sau. Mol.. se risca sa faca destea adic nu bag mana in foc.. da nu cred
            LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
            Enter the Matrix

            Comment


            • #36
              Andrei asta se intampla pe vremuri , sau se mai intampla doar le cei cu pompe vechi. Nu pot sa explic acum fenomenul, am pe cineva care lucreaza in peco si il rog sa-mi explice inca o data.
              , sunt cu ochii pe voi !
              :thumbsup:

              Comment


              • #37
                Hmm, eu auzisem ca la o benzinarie noua...Oricum ar fi, cert e ca se fura.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by andrei
                  Hmm, eu auzisem ca la o benzinarie noua...Oricum ar fi, cert e ca se fura.
                  Putin probabil

                  OnTopic: Am bagat 49 litri (motorina) shi am mers 990 km.
                  Porma am bagat 30 litri shi am mers... 250km ) (Constanta-Bucuresti) 160-165 km/h

                  Am mai facut odata niste teste pe o shosea cu viteze schimbate in 4500, a halit ceva

                  Comment


                  • #39
                    Consum Urban

                    Oare nu mai scrie nimeni cat ii consuma Golanul? Tota lumea scrie cat intra in rezervor, cat mergi pana scade prima liniuta....

                    Ceea ce pot sa spun despre asta este ca daca bagi la Lukoil motorina te tepuiesti. Acolo se umbla cu ocaua mica. Si nu la nivel de benzinarie (adica izolat) ci la toate. Cred ca este chestie de soft. Teoretic ai voie sa bagi motorina sau benzina in canistre de metal, nu? Cei care baga la Lukoil (ca eu nu mai bag) poate ne spun si noua cati litri au intrat intr-o canistra de la 10.

                    Si ca tot este topic legat de consum, golanul meu a consumat in oras 7.2%. Masuratoarea s-a facut la 400km consum urban, ora de trafic maxim. In plus cred ca si faptul ca e iarna creste consumul. Aceeasi masina asta vara consuma 6.4% in oras tot la ora de trafic max.

                    Daca vreti sa verificati cat mergi pana scade o liniuta, mai bine nu calculati cu prima liniuta pentru ca este subiectiv si depinde de cat de insistent esti cand ii pui motorina. Cel mai bine este sa vedem daca se verifica consumul (daca se apropie valorile) intre sa zicem a doua si a 3-a liniuta.

                    Comment


                    • #40
                      Consum iarna

                      In perioada de iarna am observat ca crescut consumul urban la 6.5 . Mai mult cu 1 litru fata de vara. Numai in oras . Si nu stiu ce se intampla dar mi s-a resetat calculatorul din senin .

                      Comment


                      • #41
                        Eu am bagat motorina de la Rompetrol, pana in buza rezervorului... AM mers 420 km si inca nu a scazut prima liniuta..Exista doua variante: sau am probleme cu indicatorul de combustibil sau intr-adevar mergi 400-450 km pana sa scada prima liniuta...Daca mai merg 100 km si nu scade prima liniuta este clar ca am probleme...Stiu ca loganul consuma putin, dar nici chiar asa...

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by bluee
                          Eu am bagat motorina de la Rompetrol, pana in buza rezervorului... AM mers 420 km si inca nu a scazut prima liniuta..Exista doua variante: sau am probleme cu indicatorul de combustibil sau intr-adevar mergi 400-450 km pana sa scada prima liniuta...Daca mai merg 100 km si nu scade prima liniuta este clar ca am probleme...Stiu ca loganul consuma putin, dar nici chiar asa...
                          consum de 5l la 400km...) hai, bluee, fii serioasa. din cauza neliniaritatii rezistentei ce-ti da nivelul din rezervor, compu' de bord arata informatii gresite. o sa vezi ca dupa 100-200km o sa scada la jumate. mai multe masini fac asa (chiar mai scumpe decat loganu, deci hai sa nu comentam)...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • #43
                            Te contrazic aici...Mereu alimentez atunci cand nivelul combustibilului scade 2 liniute..Si pana in buza rezervorului intra 30-34 litri...Exact cum auzi: 2 liniute goale si 30-34 litri pana in buza rezervorului.... Incepand cu a doua liniuta, la fiecare aproximativ 100 km scade cate una..Am verificat de 3 ori, DAR cert este ca dupa aproximativ 350-400 km scade prima liniuta..
                            Last edited by bluee; 5 December 2007, 14:10.

                            Comment


                            • #44
                              bluee in rezorvor intra 60 l daca bagi pana in buza.cand ti-a scazut prima linie mai ai 49 l.daca nu ma crezi imediat dupa ce scade prima linie fa-i faza aia cu contactul si vei vedea ca iti arata 49l.
                              sigpic........restul e NoSpeedLimit

                              Comment


                              • #45
                                @bluee: Ai facut resetarea aia cum ti-am zis? Ca dupa aia s-ar putea sa nu mai faca asa.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google