Consum mediu Logan 1.5 dci 65 cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In oras ,intre 5 si 6 /100Km in functie de trafic si de talpa,afara intre 4.3 si 6/100Km !La mersul peste 100Km/ora cu cat creste viteza,creste si consumul!
    La 170Km/ora constant "mananca" 8.6l/100Km.
    Toate acestea la135000Km rulaj.

    Comment


    • Al meu Logan E3 din 2006 pe traseul Bucuresti-Pitesti-Sibiu-Arad-Budapesta-Oradea-Cluj-Sibiu-Pitesti-Bucuresti + ce km am mai facut prin Budapesta.
      Pe CB 4.1l/100km. Calculat de mine cam 4.9l/100km.
      Attached Files

      Comment


      • Eu sunt curios cum "faceti" consumul cei care spuneti ca "faceti" plinul dupa un numar oarecare de kilometri!!! Faceti plinul la citi litri de carburant??? Eu am reusit sa bag 65 de ltri de motorina in rezervor!!!! Deci...???
        Pina una alta pot doar sa va dau parametrii afisati de masina: la un drum de Calan - Timisoara, 403 km dus - intors, consum 14 l de motorina cu un consum de 3.5l/100 in conditiile in care nu am dormit pe drum dar nici nu am exagerat!!!
        Last edited by Daniel 67; 12 March 2014, 02:43.

        Comment


        • Ramnicu Sarat - Bucurestii cam 290 km + 20 km in oras --> Media 3.9 --- > Viteza : 115 - 120,schimbat vitezele 2500 - 2800.

          km in bord : 380 000 , acum 3 zile am schimbat garnitura la chiuloasa ( era ciupita )
          Prea multii prostii pentru o tara asa mica

          Comment


          • Off topic

            @Capucino :>

            Ai schimbat injectoarele si/sau turbina? La cati kilometri?

            PS
            Am incercat sa-ti trimit mesaj dar apare ca nu primesti mesaje private.

            Comment


            • Am cumparat alt motor + turbina + egr,de pe un logan rasturnat. Eu pana sa schimb motorul aveam cam 300 000 km ..

              P:s : Nustiu de ce nu pot primii mesaje,poate ma ajuta cineva si deblochez functia aceeia.

              Ramnicu Sarat - Brasov dus intors - cam 400 km.
              Precizez cand m-am dus am cu 140 - 150,pe intorsura buzaului a2 si a3a pana la 3600 turatii,ma grabeam.
              Consum : 4.8 /
              Last edited by Capucino :>; 3 May 2014, 10:57. Reason: Automerged Doublepost
              Prea multii prostii pentru o tara asa mica

              Comment


              • Aveti idee de ce consumul aratat de CB nu e acelasi cu cel real? De exemplu, recent am facut un drum in afara orasului de vreo 490-500 km. La plecare, cu metoda contactului si a butonului din bord am aflat ca am 31 de L de motorina. La intoarcere bordul mi-a aratat un consum de 4.4 % dar, aplicand din nou metoda de mai sus am aflat ca in rezervor mai aveam doar 5 litri , ceea ce inseamna un consum de 5% fix. Diferenta am observat ca mai mereu este de vreo 3 L (CB zice ca am consumat 22,4 L si eu observ ca am consumat 25L). E vreo problema la sonda din rezervor sau la sistemul de injectie?
                Don't drink and drive. Smoke and fly !

                Comment


                • Originally posted by Capucino :> View Post
                  Ramnicu Sarat - Bucurestii cam 290 km + 20 km in oras --> Media 3.9 --- > Viteza : 115 - 120,schimbat vitezele 2500 - 2800.
                  Suspect de mic consumul la viteza aceasta...

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google