Probleme Cu Dci Ul La Turatii Peste 2000 Ture

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Cu Dci Ul La Turatii Peste 2000 Ture

    Salut! Am si eu o problema de vreo 2 zile dintr o data a inceput sa fluiere la turatii mai mari de 2000 ture indiferent in ce viteza snt ( a 1 -2 3 etc) acum 1 sapt knd am facut schimbul de ulei urcam pe bordura lejer ...azi in schimb am incercat acelasi lucru sa urc bordura mi s a oprit 1 si fluiera ...nu am mai incercat sa urc...ce poate fii si ce as putea sa fac..cu respect

  • #2
    Sper sa nu vorbesc aiurea...nu o fi cureaua de alternator? dar din cauza acelei curele nu ti se opreste motorul sau ce ai patit tu

    Comment


    • #3
      pot merge cu ea ex 10 km schimbat continu la 2000 ture si nu se aude nimic , nu se opreste motorul cum am depasit 2000 cum se aude ca aspiratoru

      Comment


      • #4
        de undeva de la 2000 de ture din cate stiu eu la dci intra turbo, daca zici ca de acolo ti se aude ciudat inseamna ca ai probleme cu turbosuflanta.
        sigpic

        Comment


        • #5
          so fi fisurat vreo conducta ceva sau turbosuflanta da semne de cedare ? sa incerc sa vad daca ajunge la 100 km/km cu fasait cu tot sau dati mi un sfat ceva

          Comment


          • #6
            eu tot de la turbo cred ca este fluieratul. mai bine mergi si fa-i un test ca sa stii la ce sa te astepti....
            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

            Comment


            • #7
              cel mai bine te duci si o pui pe tester decat sa ii faci altceva, daca o fortezi s-ar putea sa faci mai rau si nu cred ca are rost
              sigpic

              Comment


              • #8
                nu mai dati raspunsuri fara o testare cu tester clip, ca mai mult il speriati pe om ,daca vrei te ajut eu intra pe id sorindsy

                Comment


                • #9
                  am rezolvato am desfacut conducta de la turbosuflanta cea care este cu filtrul de aer ....aveam garnitura bubuita...am schimbato si nu mai are nici un fluierat...schimbat si uleiul azi ...ca probleme mai am ca am ulei pe motor scapa pe undeva....va multumesc pentru sfaturi

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google