Demontare Rezervor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Demontare Rezervor

    salutari. dupa caderea injectoarelor am hotarat ca pana sa ajung la service pentru reconditionare (multumesc ady 24) sa curat toata partea de alimentare(curatat rezervor, schimbat furtune, filtru, verificat pompa bla bla bla...) dar am ramas blocat la demontarea rezervorului...dupa 5 ore petrecute sub masina, desfacut suruburile la rezervor, desfacut tampoane evacuare ca poate, poate coboara destul de mult.... m-am blocat! are cineva un sfat sau o modalitate mai usoara sa dau acel rezervor jos fara sa mai desfac teava sii din catalizator? nu de alta dar acele suruburi sunt sigur blocate din cauza temperaturilor care sunt si cred ca e o munca titanica....asta daca se vor desface...astept ca poate cineva a dat jos blestematul ala de rezervor si vrea sa impartaseasca.Multumesc!

  • #2
    de la pompa, am desfacut filtrul si era dezastru in el, plin de pilitura plus ca scos motorina din rezervor cand am desfacut conductele si la fel era plina de span si de tot felul de gunoaie. Totusi nimeni nu a dat rezervorul jos?

    Comment


    • #3
      Doriant, daca vrei iti pot da un numar de telefon de la cineva care te poate ajuta cu demontarea rezervorului. Oricun fara elevator sau o rampa o sa fie destul de complicat.

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google