Aerisitor Furtun Racire

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aerisitor Furtun Racire

    De cand am schimbat distributia + pompa de apa ( originale ), la approx. 2-3 sapt. a inceput sa curga atingel pe langa aerisitor. Masina merge bine, doar ca am impresia ca se incalzeste cam repede fata de cum era inainte (2-3 km), in intervalul asta ajunge la 2 liniute. La 4 a ajuns foarte rar si doar cand mergeam f mult prin oras sau mergeam mult mai turat decat de obicei. Am "bandajat" cat am putut de bine acel aerisitor si nu prea mai pica acum dar, vreau neaparat sa-l schimb. Imi poate spune cineva ce reper este? cum se numeste? sau vreun cod? O zi buna.
    Don't drink and drive. Smoke and fly !

  • #2
    Exact asa am patit si eu odata. Strange-l cat poti tu de tare cu o carpa uscata si nu o sa mai faca figuri. Mie la inceput imi lasa ditai balta sub masina. Daca il strangi cu simt de raspundere nu o sa mai ai probleme.

    Comment


    • #3
      Ce anume sa strang? capacelul ala mic? pare ca scapa pe langa..pe la mufarea cu furtunul. Asa imi lasa si mie. In 3 zile, de la aproape MAX antigel am ramas pe MIN. Ma dispera si am impresia ca se incalzeste cam repede motorul.
      Don't drink and drive. Smoke and fly !

      Comment


      • #4
        da se incalzeste ca nu ai aerisit bine

        Comment


        • #5
          Acolo in loc de capacel pune un dop de ventil.

          Comment


          • #6
            O sa incerc si asa. Am strans mai bine capacelul si sper sa tina. Imi puteti spune cum sa fac aerisirea corect? sau ce presupune? Multumesc.
            Don't drink and drive. Smoke and fly !

            Comment


            • #7
              Originally posted by Fyrestarter View Post
              Acolo in loc de capacel pune un dop de ventil.
              nu e bun. am incercat si eu.

              Comment


              • #8
                Parerea mea este ca motivul incalzirii rapide este datorat de antigel cezi ca sunt mai multe tipuri eu am galben si e f bun nu stiu sa-ti spun de care doar ca era pentru Renault luat din italia gata preparat

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google