Probleme Tehnice Generale

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Tehnice Generale

    Intentia mea este de a deschide o discutie "serioasa" asupra problemelor tehnice care au aparut dupa parcurgerea a 50.000 km la Logan-ul cu motorizare diesel de 65 CP. Rog pe cei care au avut probleme serioase la acesta motorizare sa ne spuna care au fost acestea. Chiar si cei care au avut probleme serioase pina in 50.000 km nu de genul claxon, sonda marchearriere etc.

  • #2
    Si de ce ai dat numarul de 50.000 km ca prag? Crezi ca inainte nu pot aparea probleme?
    Iar probleme sunt destule, pot aparea oricand, chiar si la 10.000-15.000 km, depinde de exploatarea masinii.
    Cea mai intalnita problema e cea cu pilitura, dupa care urmeaza injectorul/injectoarele infundate sau pompa de injectie stricata.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      D-ule Super Moderator Andrei ma asteptam de la cineva cu atributia ta in cazul acestui site, la o replica pe masura respectivei atributii. Ma steptam la o replica mai inteligenta din partea ta nu la ceea ce eu consider o replica a unuia care crede ca detine adevarul absolut sau "pe aproape". Cu alte cuvinte, conform subiectului propus asteptam de la cei care chiar au avut probleme gen "pilitura, injectoare blocate,etc." sa le expuna. Replica ta o consider ceva de genul pledoariei unui avocat in instanta si nu asta a fost intentia mea. Daca ma insel imi cer scuzele de rigoare. Si ca sa-ti raspund la nedumeririle tale la subiectul propus de mine pot sa spun urmatoarele:
      1.Am dat subiect de discutie "pragul" de 50000 km pentru simplul fapt ca avind in vedere lansarea in comercializare a modelului LOGAN cu motorizare Diesel de 65CP foarte multi posesori ai acestui model au parcurs sau sunt in apropierea celor 50000 km. Si nu ma ma refeream la masinile care sunt folosite in regim TAXI sau sunt masini de "firma"care din informatiile mele au depasit binisor multe dintre ele limita de 100000 km fara probleme, altele au avut destul de multe probleme. Vroiam sa ne facem o idee asupra proportiei dintre masinile care au avut si cele care nu au avut probleme tehnice majore.
      2. Doresc pur si simplu sa aflu, vizavi de fiabilitate la ce ne putem astepta cei care detinem acest model de motorizare la Logan.
      3. Pe de alta parte doresc sa fie un raspuns celor care propun subiecte de discutie gen Logan vs Skoda, Logan vs SH, Logan vs .....Orice alt model de autoturism.
      4. Doresc, pur si simplu ca posesor al acestui model de Logan, sa aflu din experienta celor multi de ce trebuie ma feresc:Eu si toti cei care au creat si fac ca acest site sa ne fie de folos.
      Daca am gresit in intentiile mele imi cer scuze inca o data. Daca nu, cei care cred ca cunosc suficient in acest domeniu ar face bine sa ne lase pe NOI cei fara experienta, sa ne lase sa ne povestim experientele prin care am trecut. In mod sigur vom afla mai multe!!!!

      Comment


      • #4
        Mai Daniele, nu da cu paru! Sunt multe topicuri legate de subiectul propus de tine. Tot ce trebuie sa faci e sa cauti. Eu unul, daca am mai povestit problemele cu masina pe alte 2-3 thread-uri, cu siguranta nu mai am chef sa mai scriu inca odata despre ele pe un al thread,asta doar daca nu sunt un disperat d-ala sa am cat mai multe replici si sa obtin cat mai multe litere din cuvantul magic "LOGAN".

        PS:Scuzele se accepta !
        Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

        Comment


        • #5
          Am si un PS cu adevarat cu litere mari. Cei care sunteti declarati, numiti,... Etc,moderatori analizati-va foarte bine replicile. In ceea ce ma priveste pot sa va spun ca sunt nemultumit vizavi de raspunsurile pe care ni le dati, noua celor fara pregatire. Vreau sa va spun ca multe din replicile care ni le dati pot fi contrate cu argumente obiective si atunci stau si ma intreb ce rol mai au moderatorii. Moderatori care stiu TOT!! Cind ti se strica Logan_ul de ce??? Ce nu ai facut bine???ETC!!!!!

          Comment


          • #6
            Eu unul am primit de fiecare data raspunsurile cerute scurt si la obiect. Ai incercat cumva si pe forumul de la dacia ? Poate acolo vei gasi raspunsurile asteptate.
            Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

            Comment


            • #7
              Domnilor, sa nu cream un flame!
              Daniel, orice Moderator este un user normal, ca si ceilalti, doar ca are atributii administrative in cadrul forum-ului!Nu e nimeni mai destept decat ceilalti si oricui i se intampla sa si greseasca!Nimeni nu e zeu si nimeni nu e mai prejos!Haideti sa ne linistim si sa incetam offtopic-ul!Cine are ceva de spus la subiect, s-o faca!Multumesc!
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • #8
                Probleme diesel, alte probleme diesel ,hai sa mai dam si search din cand in cand,si sa nu deschidem 20 de topicuri
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google