Ulei In Valva EGR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ulei In Valva EGR

    Merg de ceva vreme cu egr ul blocat pe inchis , mai precis de vreo 2 ani. Astazi am zis sa dau jos sa curat valva EGR si dupa demontare ma asteptam sa fie plina de funingine. Dar surpriza. Era plina de ulei. De la ce? cumva turbina?
    Problemele nu exista! Noi le creem!

  • #2
    De unde stiai ca egr-ul e blocat?si daca e pe inchis scotea putin fun negru sau deloc?

    Comment


    • #3
      E normal sa fie ulei mai ales daca a fost blocat pe inchis. De la vaporii de ulei. EU l-am blocat pe inchis din soft

      Comment


      • #4
        stiu asta de 2 ani Am pus testarul pe ea si dadea egr infundat Astazi m am hotarat in sfarsit sa l demontez si surpriza avea ulei in el. Oare e turbina>

        Deci sa inteleg ca mai trag o speranta sa nu fie turbina?

        deci a mea sa inteleg ca daca nu merge e la fel ca si cand ai bloca o dim soft? are ceva daca nu o mai inlocuiesc? ca de curatat degeaba. E dusa.
        Last edited by colbert; 3 May 2014, 21:03. Reason: Automerged Doublepost
        Problemele nu exista! Noi le creem!

        Comment


        • #5
          Nu cred ca are nimic turbina atata timp cat masina trage, merge in parametrii si nu se aprinde nimic pe bord.
          Eu am anulat EGR-ul deoarece nu vreau sa-mi bage in motor toate gazele nearse, protejez motorul, supapele...dar asta nu inseamna ca si tu trebuie sa faci la fel. Parerile sunt impartite referitor la EGR. eu l-am anulat si masina merge perfect. Acum este decizia ta ce faci mai departe.

          Sent from my iPhone using Forum Runner

          Comment


          • #6
            este in plus egr-u lau pus astia degeaba

            Comment


            • #7
              Ma repet, parerile sunt impartite

              Sent from my iPhone using Forum Runner

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google