Lipsa Putere Dar Fara Fum

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lipsa Putere Dar Fara Fum

    dupa nspe mii de probleme cu a mea troaca , revin cu alta

    Masina inainte sa fie segmentata am schimbat turbo cu unul nou nout ... dupa asta tragea masina de mai mare dragul ... am segmentato si apoi pauza putere , abia atingeam 100km/h dar nu scotea fum aproape deloc ...
    Am schimbat si filtrele si uleiul si distributia fara nici un rezultat

    Acum 3 zile am facut alt pas care a presupus schimbarea chiuloasei cu totul ... dupa asta masina toarce de parca e noua , turbina se aude ca baga dar din nou fara putere , zici ca are 30 cp nu 65

    Azi am depistat alta problema si aceea cum ca erau furtunele de la retur care intra in rezervor invers , baga motorina pe retur din pompa ... rezolvat si asta dar inca fara putere

    Mecanicul zice ca nu ar pulveriza injectoarele cum trebuie desi pe tur nu dau mare lucru


    Aveti si voi baieti o parere , recomandare ceva??? gen sa fie problema de soft sau senzor ceva??? testerul nu da nimic in neregula


    PS : sunt satul de masina asta , 90 % din motor e schimbat , vreau sa o fac sa scap de ea

  • #2
    Salut verifica etansareadintre turbo si egr acel furtun din plastic in forma de S sa nu piarda presiune ori pe la garnituri ce nu au fost puse bine ori posibil sa fie spart verifica cu atentie orice mica crapatura impingi in ea cu o surubelita sa vezi daca e spart. Cati km avea motorul cand ai facut segmetarea?

    Comment

    Working...
    X
    Anulare DPF
    Politica de Securitate Google