Senzor Temperatura Dci?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Senzor Temperatura Dci?

    salutare, poate suna ciudat dar nu reusesc sa-i dau de cap. Acum 2 saptamani mi-a luat foc electromotorul (marca ASAM) si de atunci am numai belele. Cel mai ciudat e ca de ceva timp a inceput sa mi se aprinda senzorul ala cu apa in motorina si cel cu temperatura postat deasupra lui. Nu se aprind simultan, cand se stinge unu sta cateva secunde si se aprinde celalalt. Din ce am inteles e posibil sa am undeva o izolatie strapunsa. Intrebarea mea e daca stie cineva unde e pozitionat mai exact senzorul ala de temperatura sa-l verific pt ca apa in motorina am verificat si nu am in schimb am gasit o bujie incadescenta dusa, deci se poate explica una dintre erori. Mentionez ca motorul e DCI si nu cred sa aiba senzorul in acelasi loc ca MPI. Va multumesc anticipat

  • #2
    chiar nu se pricepe nimeni? sau nu mai exista oameni pe forum?

    Comment


    • #3
      prietene nu dispera pe forum chiar nu se pricepe nimeni ) am simtito pe pielea mea oricum senzorul e in partea stanga jos pe radiator mascat de un fier

      Comment


      • #4
        Prietene, ia fa o pauza, trage aer in piept si mai documenteaza-te. Pe forum sunt oameni priceputi, altii bat campii. Hai sa nu generalizam. Bafta.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google