Zgomot Tacheti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    posibil sa aiba putina uzura si axul cu came,.

    Comment


    • #17
      pana la urma a rezolvat cineva problema cu zgomotul ala enervant la schimbarea vitezelor, ca eu nu cred ca mai rezist mult si ii dau foc

      Comment


      • #18
        Despre ce zgomot vorbesti prietene , cand schimbi viteza? Da mai multe detali !
        , sunt cu ochii pe voi !
        :thumbsup:

        Comment


        • #19
          Se poate schimba doar axa cu came fără alte intervenţii la chiulasă de exemplu?

          Comment


          • #20
            Intrebarea este : schimbi axa cu came pentru ca ti sa pus tie asa pata , sau ca ai probleme la motor ?
            Daca prin absurd , doar asa ca vrei tu sa o schimbi ... o schimbi si gata , fara alte inspectii adiacente.
            In caz ca sunt probleme : distributie rupta , sau mai stiu eu ce ... logic ar fi sa inspectezi tot .
            , sunt cu ochii pe voi !
            :thumbsup:

            Comment


            • #21
              zgomotul scos la anumite turatii este din injectoare (este ceva normal pt. sistemul asta de injectie respectiv injectoare ) sa se auda un rontait la anumite turatii ,a mea a facut de noua si acum la 80.000 cred ca mai face dar cred ca numai aud eu sau poate m-am obisnuit cu zgomotul specific si cand se aude o calc sa depasesc plajaia aia de turatii ,mult noroc si la cat mai multii km!

              Comment


              • #22
                Nu mă înţelege greşit, dar am înţeles că fiecare chiuloasă este „personalizată” cu alţi cuzineţi sau cum le zice la lagărele unde se prinde axa cu came de aceasta. Dacă e aşa, atunci care ar fi probabilitatea să se potrivească? Mersi...

                Comment


                • #23
                  ..

                  salut.am un logan 1.5 dci si am facut schimbul de ulei si tot ce tine de asta si dupa 3000 km a inceput sa faca un zgomot la motor de la tacheti.uleiul este mobile si nu mai stiu cum cica e dedicat pt reno.acu o sa ii fac schimbu iar ca un mecanic asa ma indrumat.credeti ca exista si posibilitatea sa fie uleiul nasol sa nu imi faca presiunea care trebuie?
                  multumesc

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google