Defectiune Panou Comanda Climatizare (ac)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Defectiune Panou Comanda Climatizare (ac)

    am un 1,5 dci laureat m-am trezit ca nu mai imi merge aerul conditionat am citit acum ceva timp ceva despre o dioda care e in panoul de comanda al climatizari am desfacut panoul si am localizat piesa care e o dioda din sticla si care la mine e crapata care stie ce valoare trebuie sa aiba va rog sa lasati un post mentionez ca pe respectiva piesa se distinge un 21

  • #2
    pentru toti priceputii care au dat o mana de ajutor e vorba de ph 21
    Last edited by darksid3; 6 May 2010, 22:07.

    Comment


    • #3
      dioda in panou? esti sigur? Nu cumva era becul de la climatizare ?
      Apesi butonul si nu cupleaza dar se aprinde ledul sau nu?
      Pain brings out the truth in us all...
      ...how much truth can you stand?

      Comment


      • #4
        da dioda daca nu sti despre ce e vorba nu iti mai da cu parerea

        Comment


        • #5
          alooo tractorash. cei cu violenta si rautatea asta.
          nu toti sti ca un led-ul este de fapt o dioda. nu mai face pe desteptul si lasa acasa limbajul cu ``ba``

          sigpic

          Comment


          • #6
            amice

            amice a dioda zenner nu e un led nici macar pentru orbi si ba sunt toti habarnisti care iti dau cu parerea cu privinta la diode uleiuri turbine supape injectii si ei nu stiu nici sa dea prioritate de dreapta si amice daca te consideri "ba" e treaba ta si poti ramane tu acasa sau sa vorbesti vorbe cu amici tai "ba" de pe site sunt sigur ca veti fi foarte constructivi sti cum se spune de la orice prostpoti prinde o idee buna

            Comment


            • #7
              Ca sa nu mai deschid alt topic, o sa intreb aici. Stie careva daca mufa din spare de la comanda ventilatie model PH1 se potriveste la PH2. Vreau sa-mi inlocui plansa de bord.

              Comment


              • #8
                salll am kva prob q selectorul de la comanda ventilatiei se qpleaza doar in ultima treapta, k ar putea fii si de unde ?
                multumesc anticipat

                Comment


                • #9
                  daca ai scrie romaneste poate ti-ar raspunde cineva. Unii nu se obosesc ca mine 5 minute sa reciteasca fraza pentru a intelege problema. Din cate imi aduc aminte e un releu care se poate sa fie ars.

                  Comment


                  • #10
                    scuze de limbaj , si unde il pot gasii sau cum il pot depista ?

                    Comment


                    • #11
                      http://www.loganclub.ro/forum/defect...eroterma+merge citeste aici ca vei gasi mai multe raspunsuri mai ales cu poze.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google