reparatii la 1.5 dci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • reparatii la 1.5 dci

    Salut. Am si eu un Logan 1.5 dci 70 cai cumparat anul trecut in aprilie si pe 6 ianuarie anul acesta am avut un accident (am evitat un tir care venea pe contrasens si am intrat intr-un cap de pod). Eu nu am patit nimic, dar masina a avut ceva probleme: puntea spate rupta, directia la fel, pragul dreapta rupt...si altele. Am urcat masina pe platforma si m-am dus la service cu ea, bazandu-ma pe faptul ca aveam CASCO. Oamenii de acolo au zis ca se apuca imediat de ea, ca au piese pe stoc si n-o sa dureze mult. Pe 28 ianuarie m-au chemat la ei ca e gata masina. Cand am ajuns la service (autorizat) am ramas perplex: pragul era inlocuit cu unul nou, dar era sudat stramb!! Cand i-am intrebat ce e cu pragul respectiv au dat din umeri: ca asa a fost sudura, ca tipul care s-a ocupat era grabit, etc. Faza cea mai dura este ca mi-au zis ca de fapt masina nu e gata din cauza ca au vazut (dupa aproape 2 saptamani in care s-au tot uitat la ea) ca am si rezervorul fisurat si o sa mai dureze pana o sa vina rezervorul cel nou. Bineinteles ca m-am enervat si am sunat la Vocea Clientului. O doamna de acolo m-a asigurat ca in cel mai scurt timp masina va fi gata. Astazi am trecut iar pe la service si mi-au zis ca ar fi fost tare bine daca nu sunam la Vocea Clientului, ca am facut o greseala si daca ii mai agasez mult s-ar putea sa-mi iau masina prin martie. Eu ce fac acuma? Masina tot nu e gata si nu mai am curajul sa-i mai sun pe aia de la VC... Daca aveti vreo sugestie va rog frumos sa ma ajutati si pe mine.
    Va multumesc.

  • #2
    suna la VC dai in mama lor de zdrente nu te lasa intimidat ca e vai de mama lor pe ei ma nu-i lasa pe banii tai poti sa faci ce vrei asta ar fii si culmea sa te lasi dupa cum zic ei .
    ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

    Comment


    • #3
      sau si mai bine suna si la VC si mergi si fa o plangere si la OPC ca sigur trebe sa aibe si ei un termen de finalizare a lucrarii iar daca il depasesc au f...t un cal in ..... crede-ma ca aia de la opc deabia asteapta sa-i incalte cu amenzi .
      ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

      Comment


      • #4
        da, exact. eu am un prieten care a patit ceva asemanator si a rezolvat mai repede cu opcu
        If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

        Comment


        • #5
          Nu se procedeaza asa cum ai facut tu. Cel mai bine e asa:
          Te duci in service iar, intrebi de ce nu e masina conforma cu standardele de fabricatie, ceri numele celui care ti-a spus asta si il reclami la Vocea Clientului, pe deasupra mai zici ca ti-au zis ca daca i-ai reclamat iti dau masina mai tarziu, ceea ce e un abuz clar. Te asigur ca o sa aiba efect.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            O adresa la service depusa cu numar de inregistrare. Se va relata faptul ca reparatia nu e facuta corespunzator, cerandu-se termenul final de remediere conform legii(nu stiu cat e. dar trebuie sa fie o limita).
            Cereti raspuns in scris.
            De-abia dupa ce ati facut reclamatie si nu aveti o rezolvare va puteti adresa la OPC. Ar fi bine cand o faceti sa spuneti si cu cine si cand ati vorbit la vocea clientului.

            Comment


            • #7
              nu te lasa asa usor...dai o groaza de bani pe masina si pe asigurari...si astia de la service se cred stapanii lumii?noi le platim salariul lor..umbla pe la opc...sa vezi ce rapid te rezolva..oricum am auzit ca luna asta opc-ul are in vizor service-urile si spalatoriile auto...bucuria lor sa auda de o plangere de service...

              Comment


              • #8
                Multam fain. Am sunat din nou la VC si am facut scandal si...surpriza...s-a rezolvat in 2 zile . Asa ca acum in sfarsit mi-am luat masina si sper sa o conduc sanatos si fara evenimente. Va multumesc.

                Comment


                • #9
                  Poti sa ne pui poze cu masina before and after?

                  Comment


                  • #10
                    felicitari. desi nu ar trebui sa spun felicitari pentru normalitate, dar...oricum bravo ca nu ai cedat
                    If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                    Comment


                    • #11
                      amenintari ca la romani...auzi tu poate vreti masina mai tarziu..uofff..bine ca ai rezolvat

                      Comment


                      • #12
                        la revizii daca nu te lasa sa stai cu masina sa vezi ce schimba pe la ea .. e normal ? poti apela la acelasi serviciu ? de ex in tg mures la LION nu te lasa sa stai nici cand schimba uleiul sau altceva.uleiul pe care il am acum are folosinta doar 4000 de km si parca e mai negru ca cel pe care l-am schimbat la 10000
                        Its just a car ...

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google