Bule De Aer Pe Turul De Motorina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bule De Aer Pe Turul De Motorina

    Am observat ca in ultimul timp apar niste bule de aer pe turul de motorina, e normal asa ceva? E posibil ca din aceasta cauza sa fie sia acea trepidatie la relantiu?

  • #2
    daca -i dai de cap sa ne spui si noua. eu am o problema asemanatoare dar mie imi da pe furtunul de retur

    Comment


    • #3
      nu ai remarcat aste se intampla dupa ce ai schimbat filtrul de mot?

      Comment


      • #4
        Originally posted by valli View Post
        Am observat ca in ultimul timp apar niste bule de aer pe turul de motorina, e normal asa ceva? E posibil ca din aceasta cauza sa fie sia acea trepidatie la relantiu?
        si la mine a fost candva aceasta sperietura vezi ca nu ti a facut mecanicul aerisirea la motorina bine dupa ce ti a schimbat filtrul de motorina ...fa i aerisirea ...de exista problema in timp inseamna ca intra aer pe undeva de persista trebuie verificat la mine cand tragea aer avea si o usoara infirma pot spune subturare cateva fractiuni de sec ...i am facut aerisirea si nu au mai fost probleme asta cam acum 10000km
        Last edited by chefu robert; 21 November 2010, 19:28.

        Comment


        • #5
          Originally posted by db-75-mai View Post
          nu ai remarcat aste se intampla dupa ce ai schimbat filtrul de mot?
          asa este, aceasta problema a aparut in urma schimbului filtrului de motorina, de atunci am si acele bule de aer pe retur(am gresit cand am scris mai sus ca e pe tur), si de atunci am si acele intreruperi la relantiu.

          Originally posted by chefu robert View Post
          si la mine a fost candva aceasta sperietura vezi ca nu ti a facut mecanicul aerisirea la motorina bine dupa ce ti a schimbat filtrul de motorina ...fa i aerisirea ...de exista problema in timp inseamna ca intra aer pe undeva de persista trebuie verificat la mine cand tragea aer avea si o usoara infirma pot spune subturare cateva fractiuni de sec ...i am facut aerisirea si nu au mai fost probleme asta cam acum 10000km
          Stii cumva cum se face acea aerisire? Sau ai facut acest lucru intr-un service?
          Last edited by valli; 22 November 2010, 11:53. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #6
            personal, am schimbat filtrul de motorina si acum nu mai apar acele bule de aer
            Blue Diesel Tech

            Comment


            • #7
              impinge cu putere toate furtunele care intra in filtru de motorina ( cu putere sa se clipseze bine dar cu simt sa nu le rupi) si inainte uita-te atent sa nu fie deplasata vreo garnitura. si eu am avut problema asta si dupa multi nervi era de la furtune nu erau bagate pana in capat.
              Ps scoate furtunul de la rampa de retur de la injectoare si daca scuipa motorina cu presiune mare inseamna ca nu sunt bagate corespunzator furtunele
              http://www.loganclub.ro/forum/hd_64_...-t24147p3.html

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google