Anvelope Mixte

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Anvelope Mixte

    Sunt posesor de logan diesel echipat cu anvelope kormoran mixte, credeti ca ar trebui sa imi echipez masina cu anvelope de iarna ( obligatie legala), mentionez ca am 17000 de km la bord. Va multumesc.

  • #2
    Trebuie sa le schimbi oricum , ca sunt mixe sau ca sunt de vara, de la 1 nov la 1 martie trebuie sa ai cauciucuri de iarna .
    Daca sunt din fabrica anvelopele alea kormoran nu sunt in niciun caz mixte , sunt de vara .
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • #3
      Kormoranele NU SUNT MIXTE sunt de vara si iti recomanda sa le schimbi cu ceva de iarna. Bafta !
      sigpic

      Comment


      • #4
        ia ti frate debica ca sunt cele mai bune si de iarna.dupa cum spuneam ieftine si bune
        eu trag de ele de 2 ani si sant ca si noi si inca ceva eu nu am stiut ce i ala abs cu gumele de iarna pe zapada.deci se merita

        Comment


        • #5
          Originally posted by milangheorghe View Post
          Sunt posesor de logan diesel echipat cu anvelope kormoran mixte, credeti ca ar trebui sa imi echipez masina cu anvelope de iarna ( obligatie legala), mentionez ca am 17000 de km la bord. Va multumesc.
          uite ceva referitor la obligatii:
          "28. conducerea autovehiculului cu masa maxima autorizata mai mare de 3,5 tone pe drumurile acoperite cu gheata, zapada sau polei, fara a avea montate pe roti lanturi sau alte echipamente antiderapante omologate"
          s-a mai votat modificarea or ba?
          si daca esti din BV vezi la Schneid sint unii cu preturi ok(distribuitori) si le poti monta la ei
          Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

          Comment


          • #6
            milangheorghe uite aici un site sa intelegi mai bine cum e treaba cu cauciucurile http://www.criserb.com/blog/cauciucu...uri-iarna.html sunt trei filmulete. Merita sa-ti iei anvelope de iarna mai ales daca faci multi km. Si eu am avut kormoran, le-am tinut 60.000km dar erau terminate. Si apoi mi-am luat de iarna Barum, s-a simtit enorm diferenta pe zapada, polei.

            Comment


            • #7
              Anvelopele mixte sau all season sunt doar o chestie de marketing si un produs pentru cei fara experienta in ale soferiei. Mai exact nu sunt nici CAL nici MAGAR.

              Ca sa circuli in cele mai sigure conditii trebuie sa ai anvelope de vara VARA si de iarna IARNA.

              Eu unul nu inteleg cu pot ei da o lege atat de penibila, cu o data fixa 1 noiembrie, in conditiile in care temperatura este inca la valori foarte ridicate. Ei chiar nu se gandesc ca se duc pe apa sambetei banii dati pe acele anvelope? Pot face altceva: din data de ... daca pentru 3 zile la rand temperatura exterioara este de ... grade se obliga fiecare conducator auto sa echipeze auto cu anvelope de iarna si toate celelalte.
              Parerea mea.
              LOGAN ABS+ 1,5 dCI/70 CP (12.2007)
              CITROEN C1 1,0/68 CP (03.2010)

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google