Supraturare La Ralantiu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Supraturare La Ralantiu

    atat la rece cat si la cald ,uneori se supratureaza scurt (1-2 sec)cam 300-400 de rpm. am scimbat filtru de motorina si tot la fel face.masina are 93000km.am pus diesel de la cam toate firmele si tot la fel
    sunt zile cant nu se intampla nimic.
    a mai patit cineva asa ceva?
    problema e de la injectoare??? sau pompa??

  • #2
    Este foarte probabil sa fie ceva mizerie prin regulatorul de presiune de pe pompa. partea proasta e ca e nu se repara ci se inlocuieste. Insa pana a te apuca sa arunci cu banii, dute fuga si fa o diagnoza care nu costa mult si mergi la sigur.

    Comment


    • #3
      Prima data incearca sa o desfunzi ...da-i cativa kilometri 4000rpm, poate scapi de mizerie...

      Comment


      • #4
        Originally posted by Adi16v View Post
        Prima data incearca sa o desfunzi ...da-i cativa kilometri 4000rpm, poate scapi de mizerie...
        zilnic fac 110 km pe drum national si nu o las sub 3000rpm
        conduc cam sportiv

        Originally posted by ady24 View Post
        Este foarte probabil sa fie ceva mizerie prin regulatorul de presiune de pe pompa. partea proasta e ca e nu se repara ci se inlocuieste. Insa pana a te apuca sa arunci cu banii, dute fuga si fa o diagnoza care nu costa mult si mergi la sigur.
        merci o sa merg la un service sa fac o diagnoza exclus cel de la dacia Oradea pt ca nu am incredere in ei
        Last edited by lucifer78; 13 November 2010, 21:00. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #5
          ar fii indicata diagnoza..

          Comment


          • #6
            cam aceeasi prb o am si eu. la mine se supratureaza cand decelerez, cand mai are putin masina sa se opreasca se tureaza usor apoi revine la normal, daca o accelerez pe loc si o las la ralanti nu face prb. am avut probleme cu injectoarele le-am schimbat duzele de retur. inainte sa schimb duzele mi-a pus cineva DDT si zicea ca da eroare pe regulatorul de presiune, dar am inteles ca aceea eroare era de la injectoare. acum nu o mai am. Aveti idee de la ce ar putea fi?

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google