O Chestiune Minora

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O Chestiune Minora

    Salut am un logan 1,5 dCi din 2006 Albastru Marine si am mai multe zgarieturi minore pe el (unele facute de crengile de pe langa locurile de parcare) si o zgarietura adanca rau pe portbagaj (facuta cu cheia de un nesimtit prin Bucuresti). Eu ma gandeam la un polisat si ceara si sunt curios cam ce trebuie si cam cat ar costa o astfel de chestie sau ce imi recomandati voi.
    Ms anticipat pentru raspunsuri. Va salut.

  • #2
    Foloseste cu incredere COLOR MAGIC PLUS(Polish&ruj auto)cod TW FG 4086 de la TURTLE WAX produs in SUA.Pretul produsului este in jur de 37 RON,numai din METRO.Indeparteaza zgarieturile superficiale, precum si zgarieturile adanci.Flacon din plastic la 500ml.Am aceiasi culoare Albastru Marin, si sunt multumit de rezultatul obtinut.

    Comment


    • #3
      Cele de la crengi iti vor iesi cu polish dar cea de pe portbagaj nu cred . Banuiesc ca va fi nevoie de revopsire . Daca ai casco , vezi daca iti rezolva vandalismul ( pt ca asta este ) deoarece sunt unii care nu acopera zgarieturi sau vandalism ( Omniasig - poate de 2 ani de cand am renuntat eu la ei si-au revenit ) .
      B -X X - DDF x 2

      :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

      Comment


      • #4
        Cele de pe portbagaj merg cu un creion corector la culoare si polish dupa cateva zile.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          Andrei , am si eu o zgarietura adanca . Nu mi-a iesit cu creion , decat ca nu se mai vede " albul" de sub vopsea .
          B -X X - DDF x 2

          :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

          Comment


          • #6
            Ms baieti pt raspunsuri... cred ca varianta cea mai buna ar fi cea data de ady62 si nici nu e atat de scumpa...oricum aia de pe portbagaj e nasoala... deja incepe sa rugineasca... ce sa zic... baieti de cartier jmecherasi... nu au si ei ce face, vad o masina din provincie si gata ...
            Last edited by blackangel; 8 March 2008, 13:18.

            Comment


            • #7
              Ai ocupat sigur locul de parcare a unui bucurestean si de ciuda, vazand si numararul de provincie, te-a aranjat, zgarierandu-ti masina.

              Comment


              • #8
                Originally posted by ady62 View Post
                Ai ocupat sigur locul de parcare a unui bucurestean si de ciuda, vazand si numararul de provincie, te-a aranjat, zgarierandu-ti masina.
                da-i in colo... ca am mai vazut si alte masini parcate exact in acelasi loc si nu le-a facut nimic... numai la a mea ... in fine... trebuie sa traiesc cu asta si cand o sa fie sa o vand sau eu stiu ii bag un casco

                Comment


                • #9
                  Originally posted by blackangel View Post
                  da-i in colo... ca am mai vazut si alte masini parcate exact in acelasi loc si nu le-a facut nimic... numai la a mea ... in fine... trebuie sa traiesc cu asta si cand o sa fie sa o vand sau eu stiu ii bag un casco


                  Daca nu ai casco acum, nu cred ca vei reusi sa o faci pe casco in viitor . Sau foarte greu . Bafta oricum.
                  B -X X - DDF x 2

                  :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by florin77 View Post
                    Daca nu ai casco acum, nu cred ca vei reusi sa o faci pe casco in viitor . Sau foarte greu . Bafta oricum.
                    nuu eu am zis ca bag casco in sensul ca apelez la casco... eu am masina in rate si e casco obligatoriu pe perioada ratelor ... adica 10 ani (bine 7-8 ani ca deja au trecut 2-3)

                    Comment


                    • #11
                      Sa va spun ce am patit eu; veneam sambata trecuta acasa cu masina, pe la 22:30 si cand mai aveam 200 de metri pana in parcare, din cazua vantului, s-a desprins niste tencuiala de pe un bloc si mi-a venit pe portbagaj. eram in mers, si am avut noroc totusi ca nu mi-a venit pe cupola; in fine, e ghinion curat, insa a fost bine ca a cazut la spatele masinii. nu mi-a indoit tabla, dar mi-a zgariat bine portbagajul (care trebuie vopsit) si spoilerul. am fost la casco (omniasig) si mi-au facut dosarul, sunt in curs de rezolvare sa zic asa, tre sa duc masina sa mi-o faca. spoilerul nu e foarte grav, insa mi-l schimba complet (are doar niste lovituri ca facute cu ciocanul de batut carnea). si am mai folosi odata casco cand am schimbat parbrizul, deoarece l-am gasit spart (avea o floare pe el, masina era in parcare) si mi l-au schimbat pe asigurare (asta poate fi considerat tot vandalism, nu?)
                      deci baietii de la omniasig din iasi sunt de treaba!
                      oricum, sper sa nu mai am de a face cu ei de acum!
                      1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                      Comment


                      • #12
                        Daca ai casco este super ok.

                        Cand nu ai evenimente , nu iti convine ca platesti. Dar daca Doamne fereste se dovedeste util ? Eu deja m-am scos cu casco pe 3 ani , schimb a doua oara bara fata + far dreapta , repar a doua oare aripa dreapta fata si capota , prima data repar capota portbagaj si bara spate . Doar din schimbatul celor doua bari am scos casco pe 1.5 ani . Cu toate ca nu am fost vinovat am decis sa o repar pe casco , pt mine este mai convenabil decat pe rca-ul altuia.

                        Mai nasol este ca vei avea de umblat .
                        B -X X - DDF x 2

                        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                        Comment


                        • #13
                          Momentan nu vreau sa folosesc casco ... ca pe urma ma costa mai mult la rate... in schimb cred ca o sa incerc aia cu polisare. sper sa iasa ceva de capul ei...

                          Comment


                          • #14
                            Nu se mareste polita, pretul ramane acleasi daca folosesti Casco.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              Nu ii inteleg pe oamenii astia care dau cu cheia pe masini. imi vine sa ii impusc! Ma frate no or avea si ei masini?! Ce daca ti-a ocupat ma unu locul, altul nu mai gasesti? Dar cum smecherii prosti nu au ce face incep sa isi faca de lucru?
                              si eu sunt din bucuresti si mi-au ocupat altii locul, chiar si din provincie, dar nu l-am blocat si nici stergatorul nu l-am ridicat; de zgariat nici nu mai vb. pt ce ma frate atata rautate pe lumea asta? Ca doar nu o sa traim cat calea ferata...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google