Va Rog Un Pic De Ajutor Cu Senzorul De Apa De Pe Filtrul De Motorina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Va Rog Un Pic De Ajutor Cu Senzorul De Apa De Pe Filtrul De Motorina

    acum vre-o 2 zile am intrat cu masina intr-un stalpuletz de ala mic de pe trotuar ....si bineinteles ca o belea cand vine nu vine singura.. acel stalp caruia iam spus "stalpuletz" a fost mic ...de aia nici nu l-am vazut ... si mi-am spart filtrul de motorina ... am luat altul si l-am inlocuit ... pana aici totul e bine ... dar ca la momentul impactului mi-au iesit firele care vin de la senzorul de apa , din mufa.. nu a iesit mufa... au iesit doar firele ... sunt 3 fire ... negru , albastru si ros, iar in partea cealalta nu mai sunt culorile astea... am incercat mai multe variante dar degeaba ... tot imi sta aprins martorul in bord... va rog... daca a mai patit cineva astept un sfat...
    Last edited by keluparalelu; 23 May 2011, 19:48.

  • #2
    Banuiesc ca doresti sa montezi inapoi senzorul,da? Eu o sa-ti fac o poza la mufa si la cum sunt cuplate firele, fiindca am acasa una cu tot cu senzor E3 pe care o voi scoate la bursa azi - maine. Pozele cu mufa le voi posta deseara, daca nu cumva ai gasit solutia intre timp. Bafta!

    Comment


    • #3
      Sa inteleg ca au iesit firele din mufa de la senzorul de apa de la filtru .
      Te pot ajuta cu o imagine de la filtru meu schimbat acum ceva vreme....
      Sper sa te ajute.
      Attached Files
      passion 1.5 DCi

      Comment


      • #4
        .....daca tot se aprinde martorul ,vezi sa nu ai senzorul strivit, atins de la lovitura si sa faca scurt prin el...
        passion 1.5 DCi

        Comment


        • #5
          Ce ai tu este senzor pt. filtru E4, eu am doar de E3, iar Loganul nu il am acasa. Pe masina mi-am schimbat filtru E3 cu E4(ca al tau) cu tot cu mufa bineinteles, am taiat mufa E3 jos si am legat-o pe cea E4. O sa-i fac poza totusi si mufei E3 poate te ajuta.

          Scuze credeam ca este poza lui keluparalelu.
          Last edited by AKBAR; 25 May 2011, 15:05. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #6
            ms mult pentru ajutor... am sa incerc sa le pun ca la E3... sper sa mearga ... si senzorul nu e strivit...nici macar nu e atins... ca stalpul ala doar a impins filtrul si el s-a spart... dupa ce am dat cu spatele a revenit la loc.. si am putut sa il pun pe cel nou fara sa indrept nimic pe acolo pe dedesubt... incerc ca la E3 si vb ...multumesc inca o data

            s-a rezolvat treaba ...am pus firele ca in poza de la livas si treaba e buna...s-a stins martorul ala care imi statea pe creier ... va multumesc mult inca o data...
            Last edited by keluparalelu; 25 May 2011, 22:02. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #7
              Ma bucur ca ai reusit, ca abia acum am ajuns acasa. Dar totusi o sa incarc poza, poate o sa aibe nevoie alcineva.
              Attached Files

              Comment


              • #8
                Firul din mijloc este maro, poate nu se obsearva bine.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google