Ciudat, S-a Aprins Becul Martor Pentru Temperatura Apa Din Bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ciudat, S-a Aprins Becul Martor Pentru Temperatura Apa Din Bord

    saptamana trecuta, pe autostrada A3, in urcare mi s-a aprins becul rosu de temperatura a apei, dar, ciudat, fara ca nivelul temperaturei sa depaseasca 4 liniute in bord. nu stiu ce s-a intamplat, eram totusi in urcare...cam 120km/h, sa fi fortat un pic? sau s-o fi atins vreun fir p-acolo?

  • #2
    s-o fi atins vre-un fir ceva...dar s-a mai aprins pana acum..???? asa am patit cand aveam o dacia 1410 se aprindea fara ca apa sa fie peste 90 si am vazut ca se atinsese vre-un fir....nu-ti fa griji atata timp cat in bord apa are un nivel cat de cat normal....bafta...
    Last edited by Cristi_Xp; 26 July 2011, 09:40.
    MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

    Logan din Bicaz (Neamt)

    Comment


    • #3
      Nu e vorba de fortat eu fac drumuri de cate 2300 de km incarcat si de multe ori merg "blana" si nu am avut probleme,cred ce e vreun fir ce atinge pe undeva.

      Comment


      • #4
        e ciudat, pentru ca nu s-a mai aprins pana acum, chestia e ca temperatura apei nu a crescut niciodata mai mult de 4 liniute, am verificat si nivelul lichidului de racire, e normal. s-o fi atins ceva...

        Comment


        • #5
          defectiune injectie asta inseamna, asta am patit si eu acum 2 sapt, am schimbat toate injectoarele cost total 52 milioane.

          Comment


          • #6
            Ce sec ai spus-o. Sărăcu colegu cred că-l doare în piept la diagnosticul postat.
            Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
            sigpic

            Comment


            • #7
              De obicei deaia se aprinde.. si mie mi s-a intamplat.. Acuma poti sa iesi si mai ieftin de 52 de mil...
              LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
              Enter the Matrix

              Comment


              • #8
                da adevarat, eu acu 2 sapt le-am schimbat in service originale, aveam nevoie urgenta de masina nu puteam astepta sa le reconditionez.Asta e.
                Uneori adevarul doare
                Daca mai merge inca 115.000 km fara sa ii mai fac nimic sunt multumit.
                Last edited by Distrat; 29 July 2011, 16:01.

                Comment


                • #9
                  salut am citit mai sus si pot spune ca si la mine sa aprins odata spre mioveni la regionala iam dat 160 si sa aprins cateva secunde si a doua oara la 120km/h dar era f cald afara .... e posibil sa fie de la injectoare.

                  Comment


                  • #10
                    Martorul de la lichidul de racire se aprinde, in afara cazurilor cand chiar e supraincalzit motorul, atunci cand pompa de inalta presiune nu reuseste sa realizeze presiunea ceruta de Ecu.
                    Cauzele pot fi: filtrul de motorina imbacsit, probleme de etansare pe instalatia de alimentare (trage aer), defectiune a pompei, defectiuni ale injectoarelor.
                    INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                    Comment


                    • #11
                      asa am patit si eu cu un logan dci, tot cu martorul de la apa, prima data a fost de vina un injector, acum dupa 1 an aceasi problema sper sa nu fie iar injectorul...

                      Comment


                      • #12
                        Multumesc! @FANE

                        Comment


                        • #13
                          Salut distrat ,din cate am citit ce ai scris tu :defectiune injectie asta inseamna, asta am patit si eu acum 2 sapt, am schimbat toate injectoarele cost total 52 milioane.
                          Acum poate ne spui ca ai schimbat si pompa de presiune ca ti-a facut span dar vad ca nu spui nimic de pompa mai sus mentionata ,injectoarele functioneaza individual deci daca nu ai avut probleme cu pompa de presiune este putin probabil sa iti pice toate injectoarele,poate in viitorul apropiat ne spui si noua adevarul despre masina ta ,ai avut-o in garantie si asa mai departe ....,ca asa nu ai fost de nici un ajutor saracului om cu sfatul tau.

                          Comment


                          • #14
                            fratilor asa am patit si eu.mi se tot aprindea becul de la temperatura si pana la urma au fost injectoarele.nu e atins niciun fir sau altceva.100% sunt injectoarele.costa in jur de 350 lei o duza originala pt injector.

                            Comment


                            • #15
                              Salut, si mie mi s-a aprins becul de temperatura(de vreo 4-5ori) pe la 150/160km/h (pe A2 erau vreo 30 si ceva de grade afara), cu motorina de petrom, cu motorina de mol nu se aprinde becu:p ciudat...
                              2004 Dacia Logan 1.4MPi
                              2006 Dacia Logan 1.5dCi
                              2007 Opel Astra H 1.7CDTI

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google