Ciudat, S-a Aprins Becul Martor Pentru Temperatura Apa Din Bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Salut! Mi se aprinde si mie martorul pt temperatura apa, am schimbat injectoarele am verificat tot ce se poate si tot se aprind. Va rog un sfat.

    Comment


    • #32
      Injectoare schiimbate la 1.4 mpi?
      De ce?

      Incearca si scoate mufa si da-i cu niste spray de curatat contacte sau de curatat discurile de frana.
      Apa la cate linii urca-n bord?

      Comment


      • #33
        Am și eu problema asta. Am revizionat injectoarele, dar tot se aprinde. Acum schimb pompa, sper să rezolv. Pe tester, zice "probleme presiune carburant".

        Comment


        • #34
          Gata, am rezolvat. Am schimbat și pompa de injecție. Cost total, recondiționare injectoare, pompă (de origine ) și curea distribuție, 1150 de euro. Dacă mai fac și cu astea, încă 290.000km , sunt mulțumit. ����

          Comment


          • #35
            Salutare, in vara asta am prins un drum pe autostrada si s-a aprins si la mine martorul de apa din bord. Ideea e ca temperatura apei nu a trecut de 4 linii si beculetul se aprinde doar la accelerari bruste pe la 3000 de ture. Cand am accelerat lin, am trecut de 130km/h fara sa se aprinda martorul. Pe autostrada am prins temperaturi de 38 - 40 grade. Ce parere aveti?

            Comment


            • #36
              Salut prieteni.
              Am un sandero stepway din 2015 cu motor 0,9 tce.Am probleme repetate cu indicatorul de temperatura apa motor din bord si anume la turatie mare si la urcarea pentilor se aprinde acel bec cca 10 secunde dupa care se stinge.Mentionez ca am si instalatie de gaz aftermarket.Motorul are cca 42.000.Am schimbat pana acum termostatul si rezistenta de la electroventilator,ambele schimbate deageaba se pare.Nu mai stiu ce ar putea fi problema si cum s-ar putea remedia.Am schimbat si antigelul tot deageaba.
              Ce ar trebui sa mai verific?
              Multumesc anticipat!

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google