Faruri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Faruri

    am observat si eu o problema la schimbatul fazei lungi cu cea scurta. cand schimb din faza scurta in faza lunga merge instantaneu, iar cand schimb de pe faza lunga pe faza scurta mi se opreste faza lunga trec cam 2 secunde si apoi se aprinde faza scurta, deci eu cateva secunde sunt pe intuneric, stie cineva ce poate fi?

  • #2
    maneta este defecta sau trebuie curatata. ai posibilitatea sa muti faza scurta pe alt pin al manetei (nu mai stiu exact care sunt cele doua iesiri pentru faza scurta). Faza lunga o utilizezi mai putin si din cauza asta se oxideaza mai putin contactele.
    Last edited by dani030669; 22 October 2011, 11:51.
    sigpic
    Ambition 1.5 dc

    Comment


    • #3
      Asa face si la mine. Dar nu chiar doua secunde. Cel mult una... Comutarea sau aprinderea nu se face pe releu ci in blocul de lumini. Chestie de zgarcenie din partea dacia...

      Comment


      • #4
        Scuze de interventie in acest topic...,ce fel de becuri sunt alea de pe loganurile varianta de varf, cu lumina alba? ma refer la marca . Eu detin un ABS Plus 1.5 dci si am becuri din acelea cu lumina galbejita, si mi-ar placea sa am o lumina mai alba.(nu am bani pentru kit xenon). Va rog pareri si sugestii.Stima loganistilor di toata tara.

        Comment


        • #5
          am niste proiectoare + cablajul aditional
          pe masina exista siguranta in tablou
          dar nu am bloc de lumini cu pozitie pt proiectoare
          intrebare ; am pe masina cablajul realizat ( exista o mufa in dreptul claxonului)
          pot pune direct bloc de lumini si merge ? sau trebuie sa mai fac si alte conexiuni aditionale;
          dar releul sau releele necesare exista ?

          Comment


          • #6
            Originally posted by segane View Post
            Scuze de interventie in acest topic...,ce fel de becuri sunt alea de pe loganurile varianta de varf, cu lumina alba? ma refer la marca . Eu detin un ABS Plus 1.5 dci si am becuri din acelea cu lumina galbejita, si mi-ar placea sa am o lumina mai alba.(nu am bani pentru kit xenon). Va rog pareri si sugestii.Stima loganistilor di toata tara.
            Cauta la magazine urmatoarele marci de becuri H4:

            Osram Cool Blue
            Phillips Extreme Vision
            Osram Night Braker
            Philips Vision Plus
            Osram Silverstar

            Oricare dintre ele sunt mai bune decat becurile din fabrica.

            Cele de la inceput sunt mai scumpe, iar cele de la sfarsitul listei sunt mai ieftine.
            Logan GPL 1.4

            Comment


            • #7
              Orice bec cand imbatraneste da lumina mai slaba. Din fabrica a mea avea Osram Silverstar.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • #8
                becuri

                am achizitionat Osram Night Breaker, este diferenta fata de cele de fabrica.Multumesc pentru pareri.Stima

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google