Jante R16

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jante R16

    Am si eu o intrebare, poate a incercat cineva pe aici asa ceva, tocmai mi-am montat pe masina alte roti (205/55R16), are cineva idee cum imi va influenta masina aceasta schimbare?

  • #2
    Va sta mult mai bine pe strada..am de anul trecut 215/40/r16 si e mult mai stabila..vei fi multumit crede-ma..mult bafta

    Comment


    • #3
      insa proportional cu cresterea stabilitatii si a aderentei vei avea si o acceleratie mai slaba, ai grija cu ele mai ales la plecare fortata in curba, eu am am facut joc in planetare cand am pus anvelope mai mari pe supernova.
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • #4
        Abia astept sarbatorile pascale,voi pleca spre Brasov si ca de obicei mai duc pe Cheia, abia astept sa vad cum va sta pe serpentine pentru ca nu imi place sa stau in spatele altora, app i-am ridicat puterea cu aproximativ 30% si se misca mult mai bine

        Comment


        • #5
          Daca ai posibilitatea, schimba anvelopele cu unele cu talon mai mic, ex. 205/50 sau mai mic.
          LOGAN AMBITION 1.6 MPI ... putin nervozat ...sigpic

          Comment


          • #6
            grija si la controalele arr. se ridica taloane pt tot ce nu e omologat.
            internal combustionizer

            Comment


            • #7
              iau talonul imediat inapoi, mai am un set si jumatate de roti de vara 4 kormorane de fabrica si 2 BFGoodrich (super bune)

              Comment


              • #8
                Originally posted by costy123 View Post
                iau talonul imediat inapoi, mai am un set si jumatate de roti de vara 4 kormorane de fabrica si 2 BFGoodrich (super bune)


                Da, ai dreptate il iei inapoi! Dar dupa ce treci "again" de rar. In cel mai bun caz, poti scapa doar cu un avertisment. In cel mai rau caz....o amenda (+ talonul luat in ambele cazuri).
                My ride... http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...fm-t42427.html

                Comment


                • #9
                  Cu marimea care o ai acuma la anvelope si jante masina sa mai inaltat cativa mm,asta in caz ca nu ai schimbat cu arcuri sport.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by costy123 View Post
                    iau talonul imediat inapoi, mai am un set si jumatate de roti de vara 4 kormorane de fabrica si 2 BFGoodrich (super bune)
                    te obliga sa faci itp-ul la rar. nu merge la orice service. si aia te cauta si-n fundul tevii de cele mai multe ori. adica daca n-ai masina chiar bine pusa la punct, nu treci. astea costa. plus amenda si punctele...
                    internal combustionizer

                    Comment


                    • #11
                      si eu am tot 205 55 R16 da mie nu mi se pare diferenta mai deloc pe curbe, imi place foarte mult cum arata cu jantele, dar nu imi place ca ii putin mai puturoasa, si cum zicea si un coleg mai sus masina ii putin mai inalta

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google