La Ce Turatie Max. E Setat ECU Sa Taie Alimentarea?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La Ce Turatie Max. E Setat ECU Sa Taie Alimentarea?

    Vinerea trecuta, la o aniversare, imi povesteste un prieten ca a condus acu ceva vreme un Logan berlina dci de imprumut, si a constatat cu surprindere ca in reprizele de acceleratie, ii dadea in nas invariabil la 4000 rot/min.
    Cum nu-mi aduc aminte sa fi patit ceva asemanator, (desi rar ajung la 4000 rpm), in week-end am facut 2 incercari cu a mea, cu talpa continua intr-a 2-a pe un lung de linie liber si am constatat ca da in nas la cca 5000 rpm.
    Bun, 5000 rpm plafon la stilul meu de mers, nu ma deranjeaza, dar pana la urma intrebarea ramane: la ce turatie maxima e setat ECU din fabrica sa taie alimentarea cu carburant la dci-uri?

  • #2
    aproape de 5000 ... nu cred ca ajunge in 5000...
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      Alimentarea taie la 4900 RPM.
      I HAVE A !sigpic
      fara linkuri externe in semnatura

      Comment


      • #4
        4900 se taie.
        http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

        Comment


        • #5
          la mine dupa 4700 da inapoi adica nu mai trage chit ca accelerez nu trage.

          Comment


          • #6
            Mda, ma gandesc ca la masina de care imi povestea prietenul meu o fi fost prost reglat wastegate-ul si ii dadea afara turbina prea devreme... Efectul ar trebui sa fie asemanator cu taierea injectiei.
            Last edited by Obi-Wan; 23 October 2012, 10:48.

            Comment


            • #7
              nu imi trece de 4200 rpm, nici in gol nici in sarcina

              m-am dat cu ea cu 190 si nu mai urca din cauza turatiei, imi dadea in nas urat de tot

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google