Scartie Cauciucul Pe Partea Stanga Cand Franez

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scartie Cauciucul Pe Partea Stanga Cand Franez

    Sal..am si eu o problema...in timp ce franez usor imi scartie cauciucul pe partea stanga la fel si cand virez..si am observat niste ciupituri pe cauciuc spre exterior..am controlat capul de bara si pivotul si par in regula nu au joc.....Ce poate fi?

  • #2
    Poate fi din geometrie.
    "light up the darkness" Bob Marley

    Comment


    • #3
      Fa unghiul de fuga(geometria), ca mai mult ca sigur e dereglat din ceea ce spui tu! Bafta!
      ..::LOGAN 1.4 MPI AMBIANCE 2004::..
      ..::KIA CEE'D 1.4 16V BEST 2008::..

      Comment


      • #4
        Originally posted by brebenash View Post
        Sal..am si eu o problema...in timp ce franez usor imi scartie cauciucul pe partea stanga la fel si cand virez..si am observat niste ciupituri pe cauciuc spre exterior..am controlat capul de bara si pivotul si par in regula nu au joc.....Ce poate fi?
        Nu cumva e de la asfaltul incins? Poate face si pe dreapta dar e mai greu de auzit.
        Testeaza pe mai multe tipuri de drum; asfalt, piatra cubica, beton.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #5
          Verifica sa nu fie acel scartati de la rotile spate . Mai exact de la tamburi . Verifica sa nu fie acest sartait : http://www.tutorialelogan.ro/2011/07...a-franare.html

          Eu am 50 000 km si 4 ani masina . Si acest sunet il aveam si eu . Dupa remediere am scapat .
          sigpic

          Comment


          • #6
            Nu cred ca este de la asfalt incins. Totusi,testeaza dupa ora 22,si daca mai face,inseamna ca trebuie geometria facuta urgent.

            Te asteptam cu un raspuns,ce ai facut !
            My Ride ! B - 29 - TmT

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google