Martor Schimb Ulei Aprins

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Martor Schimb Ulei Aprins

    Buna seara , martorul de schimb ulei se poate reseata manual sau trebuie neaparat cu tester ?

    Nici nu aveam idee ca la PH2 exista asa ceva si azi sa aprins din senin , masina in cauza logan 1.5 Dci E5 75 CP din 2012 .

    62.000 KM in bord , uleiul schimbat la 54.000 KM , operatiune efectuata de mine pe rampa .

  • #2
    nu ai martor de schimb ulei... pune o poza

    Comment


    • #3
      Asa stiam si eu ca nu are aceasta functie , dar se pare ca este . Poza nu am apucat sa fac si tocmai am facut reset cu jocul de pedale . Daca cineva mai are nevoie :
      1. Acceleratia la podea ;
      2.Contactul pe pozitia 2 ;
      3.5 apasari pedala de frana ;

      O zi placuta la toata lumea .

      Comment


      • #4
        este prima data cand aud asa ceva...)))))
        mai ales cu jocul de pedale....)))
        1. daca chiar este adevarat, din ce an exista aceasta functie?
        2. daca chiar asa se face resetarea, doar la noi se putea gandi cineva la o asa "manevra" de resetare ))))

        Comment


        • #5
          Când nu citești manualul, nu știi că ai OCS. Pe diesel euro5 e default
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #6
            eu am 1.4 mpi din 2009.....de aceea intrebam de aceasta avertizare....
            Manual nu am...ptr ca nu am achizitionat masina de noua...nu mi-am permis...

            si nici nu am descarcat de pe net....
            Intrebarile mele erau constructive, nu rautacioase....
            Last edited by enc_edy; 18 April 2016, 16:18. Reason: Automerged Doublepost

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google