Limitare Pe Loc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    nici...."" incantatiile, afumarea cu ciuperci sau dansul norilor""" nu ajuta.

    ""pozitia lunii""..........

    sa mor de ras e cel mai fain post pe care lam citit pana acuma pe acest forum foarte tare ...foarte tare...
    Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

    Comment


    • #32
      dacia e de vina? de ce loganurile dizal din franta, germania, italia, etc nu "pica"? o fi motorina mai buna la aia? atunci cu ce-i de vina dacia/renault ca noi avem motorina din evul mediu?
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #33
        Originally posted by zeegermans View Post
        dacia e de vina ca au pus asa motoare diesel pe logan, care nu sunt adaptate la combustibilul de la noi.
        asta era contextul. daca la noi e motorina proasta, nu trebuiau sa puna motorul diesel la noi. loganul a fost conceput la noi, pentru noi, initial. in vest chiar e motorina mai buna. la rusi nici nu exista motorizare diesel, tocmai pt. ca la ei e si mai prost combustibilul.
        imi mentin afirmatia. daca se face un produs pentru romania, trebuie adaptat la conditiile de aici. nu asa cum au facut ei, au scos pe piata si dupa ce picau in draci, dadeau vina pe orice altceva decat pe ei.
        sau poate suntem noi, clientii, vinovati ca i-am crezut ca va fi un motor bun, am dat o palarie de bani pe el si apoi ne-am trezit ca-i pilaf.
        tot logan am si acum, dar asta nu inseamna ca iau apararea marcii, mai ales ca am trecut prin problemele dieselului si multi apropiati ai mei au patit la fel.

        ps.

        motoarele pe benzina sunt f. ok. nimic de contestat aici. acum am benzinar, dar cine putea sti de la inceput ca dieselul va fi atat de problematic la noi.
        Last edited by zeegermans; 26 June 2011, 14:35. Reason: Automerged Doublepost
        internal combustionizer

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google