Va Rog !! Pareri Sau Sfaturi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Va Rog !! Pareri Sau Sfaturi

    Sunt din Dorohoi jud. Botosani , si am comandat la dealerul din Botosani un Logan 1.5 Dci Laureate fara geamuri electrice pe spate si inca 2 optiuni ajungand la 10.800E , pe data de 29 octombrie 2010 , poate sunt eu paranoic dar cred ca e a 4-a oara cand ma amana dealerul , dar si reprezentantul de la Pitesti . Inainte de sarbatori mi-au spus ca pana pe 20 ianuarie voi avea masina si sa sun la pitesti intre 5-10 ianuarie , am sunat astazi si au zis ca pe 4 februarie , abia ma abtineam sa nu explodez , am si eu limitele mele , imi vine sa anulez tot , am facut si pacate azi de Boboteaza injurand in casa , e bataie de joc... Ce credeti de cuviinta sa fac sa anulez tot ?
    Last edited by Herkul; 6 January 2011, 17:32. Reason: gresela gramaticala :P

  • #2
    Stii cum e vorba" Rabdare si tutun"Crezi ca alt dealer iti aduce masina intr-o luna?Mai asteapta.Vezi numai sa n-ai probleme eu la Galati am schimbat dealerul pe motiv ca in loc sa-mi aduca Solenza rosie ei aveau alba.Bafta si s-o stapinesti sanatos!

    Comment


    • #3
      Multumesc , dar pana sa o stapanesc sanatos mai e mult se pare , pe 29 ianuarie se implinesc 3 luni , mai sunt cazuri de genul asta? am mai auzit 2 luni , hai sa zicem 2 luni si jumatate pe forumuri , la intarzieri livrari dar pe 4 februarie cum m-au amanat din nou deja sunt 3 luni si o saptamana aproape . Doamne iarta-ma poate pe 3-4 februarie ma suna sa-mi spune ca vine in martie , ce Dumnezeu , parca mi-ar spune in fata :"esti prostan , ia mai asteapta" . Nu stiu dar o mai mare nesimtire n-am mai pomenit . Pe 29 octombrie cand am facut comanda mi-au spus ca in maxim 2-3 saptamani am loganul si de atunci tot cu amanari , minte omul pe fata , ce naiba asteapta sa fie euro 6 lei si atunci imi aduc masina ?

      Comment


      • #4
        Cam mult 3 luni pe criza asta, dupa ce ca vanzarile sunt mici nici macar comenzile nu le onoreaza la timp, o mai fi de vina si exportul, intai face masina neamtului si apoi pe a ta.
        Eu am luato in 2007 cand cumpara toata lumea loganuri dealurul mi a dat 2 saptamani termen, dar dupa 10 zile ma sunat sa ridic masina.
        Acum daca ai asteptat 2 luni cred ca mai poti inca o luna, daca vroiai sa renunti trebuia sa renunti la prima amanare.

        Comment


        • #5
          pai dupa 2-3 saptamani trebuia sa-i dai mai incolo si sa cauti alt dealer. nici acu nu-i prea tarziu. bafta

          Comment


          • #6
            Parerea mea e sa schimbi dealerul
            In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
            sigpic

            Comment


            • #7
              Da asa m-am gandit si eu si aveti dreptate , trebuia sa o fac de la prima sau a doua amanare , dar cum e chestia cu schimbatul dealerului , ca fie-mi cu iertare nu prea inteleg , trebuie sa anulez comanda si o fac din nou(ceea nu prea as dori dupa cat am asteptat) la alt dealer in alt oras ...si ce importanta ar avea ? daca schimb dealerul nu inteleg , cum poate altul sa grabeasca comanda sau stiu si eu...

              Comment


              • #8
                Du-te si explica-le ca daca nu respecta urmatorul termen, renunti si gata. In 2007 cand am luat Loganul, l-am platit luni si l-am luat miercuri, adica peste 2 zile.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #9
                  Am incercat asta astazi cand am vorbit cu cineva de la vocea clientului de la Pitesti , dar ei mi-au spus ca ultimul termen dat se va respecta (20 ianuarie) desi au intors-o putin fata de ce mi-au spus inainte de sarbatori . Pe 20 ianuarie masina iese din fabrica si mi-au spus sa sun pe 21 , sa ma anunte daca e trimisa la dealer , dar marja de livrare inseamna ca e de 2 saptamani (pana pe 4 februrie) dupa cum mi-a zis doamna . E 'fenomenal' , 14 zile ca sa duci naibii masina de la Pitesti la Botosani....

                  Comment


                  • #10
                    sfatul meu, daca nu vine pe 20 Ian, renunti la contract si il renegogiezi pentru intarziere, daca nu reusesti in bani macar cu optiuni....geamuri electrice si altele, eu asa am facut si am primit ce am vrut, fi baiat destept!
                    lipsa text

                    Comment


                    • #11
                      Multumesc pentru sfat Bleizer , asa voi face daca nu respecta ultimul termen

                      Comment


                      • #12
                        Negociaza la sange aceasta intarziere iar dealerul o sa vina cu tot felul de atentii. Profita la maxim deoarece nu mai au vanzari si poti sa-i stresezi.
                        Prima data se onoreaza exportul ca de acolo ies bani.
                        Apeland la alt dealer o sa ai masina si mai tarziu.

                        Comment


                        • #13
                          rabdare rabdare, stiu ca e greu, si eu am asteptat , cred ca o luna si ceva, sper sa nu gresesc ! dar cam neseriosi cei de la xandor , la cei care am apelat si anume cand am avut problema cu rugina , cand era programul celor care au rugina , pe mine m-a chemat tarziu tare si ...surpriza, iarasi am frumos, nu ? trebuie sa vorbesc din nou, doar am 6 ani garantie

                          asteapta si verific-o foarte bine! sa o stapanesti sanatos !
                          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                          Comment


                          • #14
                            Pune dealerul sa iti caute in tara la o alta reprezentanta masina pe care o vrei. Exista posibilitatea ca o reprezentanta din tara sa o aiba. Asa am patit si eu, trebuia sa astept 3 luni sa imi aduca una din fabrica. Dar am avut noroc sa dau peste o persoana interesata sa isi castige painea si mi-a cautat masina intr-un alt parc din tara si a gasit-o.Am avut masina in 3 zile

                            Comment


                            • #15
                              mai bine lasa.i sa mai intarzie si faci cum a zis bleizer, in aceeasi bani mai pui ceva , ca daca e sa te amane, te amana si daca nu pui nimic, asa ca de ce sa nu ai si tu ceva de castigat?
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google