Ajutor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Din cate vad eu in acele poze filtru nu este de care trebuie.

    Este un filtru de Clio 2 Symbol si iti trebuie un filtru de Clio III.

    NU ai stricat nimic zic eu.
    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

    Comment


    • #17
      in zona aia ai taiat mai mult, nu?
      Attached Files
      sigpic

      Comment


      • #18
        pai am cam rupt partea de jos si am crapat totodata carcasa. carcasa se mai poate lipi si eventual luat un filtru cu capac sa vad daca se mai poate pune bine la loc..

        Comment


        • #19
          iar daca ala din interior e filtru, nu e bun, trebuie sa fie cu tot cu partea de plastic, uite cum arata cel pe care l.am pus eu
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • #20
            Deci nu ai strict nimic doar filtru e gresit.

            Repet Filtru de Polen de Clio III.
            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

            Comment


            • #21
              ai dreptate,,,nu e la fel si nici capac nu are, de taiat am taiat acolo unde ai incercuit, de aia nu stiu daca mai pot pune filtru sau doar sa inchid.

              Comment


              • #22
                ia uitati.va in poza de la postul 17, mie mi se pare ca a taiat prea mult acolo, sau din fericire, doar mi se pare?
                sigpic

                Comment


                • #23
                  doar ca am cam crapat carcasa in zona aia,,ceia ce se poate lipi. nu stiu insa daca capacul filtrului acopera buza de jos pe care am rupt-o.
                  asta e dilema mea.

                  Comment


                  • #24
                    din fericire am o poza cu acea parte a filtrului, nu stiu daca te ajuta cu ceva
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      am incercuit zonele afectate,,sper sa va faceti o idee. tare nosol si daca as gasi second,,,multa bataie de cap cu montat-demontat bord. ce rau imi pare.
                      Attached Files

                      Comment


                      • #26
                        eu zic ca s.ar rezolva cu un filtru ca ala al meu si sa izolezi cu banda din aia argintie de izolatii, e un fel de staniol care se lipeste foarte tare, se gaseste la magazinele de bricolaje, multi iau asa ceva pentru a repara furtunul de evacuare de la hota, sper sa o rezolvi asa, ca e si scump si chiar daca iei sh, vorba ta, mare bataie de cap pana desfaci si faci la loc
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          cu partea crapata caut in oras firma de lipit sau careva care se pricepe. legat de capac sper sa intre adica sa aibe priza,,daca nu ma gandesc sa-l umplu cu ceva sa prinda bine si sa-l las asa. nu stiu nici eu cum e mai bine.

                          Comment


                          • #28
                            Vezi ca se gaseste pistol care topeste niste rezerve de plastic (cred sa stii despre ce vb ) incearca cu acela la crapatura , lipeste plasticul de nare moarte .
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              ok,,ms am sa caut maine...nu prea stiu ce e cu rezervele,,,are in el sau topesc eu acolo. voi ati taiat si buza de jos sau aia a ramas? vreau sa stiu daca are rost sa ma mai obosec sau mai bine lipesc n-apoi fara filtru.

                              Comment


                              • #30
                                bacata asta am taiat-o din greseala
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google