Versiunea De Echipare 'LOGAN'

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    pe dacia.ro scrie reciclare. cine greseste?
    sigpic

    Comment


    • #77
      ia mai bine ambiance.. .... decat coaja aia...nici macar bricheta nu ai ..sa alimentezi o lada frigorifica...ca sa numai spunem si de celelalte -

      Comment


      • #78
        Ma tata... nu stiu cine greseste, dar inca nu au ajuns meseriasii de la Dacia sa ma invete pe mine limba romana.
        Eu stiam ca pentru a recicla e nevoie de un anumit proces de prelucrare. Ce face Loganu', prelucreaza aerul?
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • #79
          deaia are sigla aia de ECO2 ...recicleaza aeru )

          Comment


          • #80
            cred ca majoritatea stim diferenta intre reciclare si recirculare. nu am stat niciodata sa imi bat capul cu acest termen folosit eronat o fi o noua tehnologie "a la Dacia"
            sigpic

            Comment


            • #81
              Chiar ieri am trecut pe la reprezentanta si am vazut Loganul, versiunea "Logan" la pretul de 3200 E cu trei vouchere. Pretul mi se pare destul de ok.
              sigpic

              Comment


              • #82
                Acum depinde cum privim lucrurile fiecare cand se cumparau daciile 1310 nu mai vorbea nimeni de dotari se multumeau cu masina in sine si erau bucurosi de ea. Acum s-a emancipat romanu nu poate sa mearga pana la mare fara ac nu mai poate sa faca o pracare laterala ca nu are directie asitata nu mai circula pe ploaie, iarna ca nu are ABS. Intradevar dotari ca airbag sofer (pe care versiunea LOGAN il are dotare nimeni nu a mentionat) reglaj oglinzi interior, iluminat potbagaj si inchidre centralizata nu ar trebui sa lipseasca. E o masina si uitam cel importat lucru ca te duce la munca la plimabare si unde vrei tu nu esti nevoit sa astepti in frig sau caldura prin statii de autobuz sau metrou si apoi cati dintre voi va puteti permite acum sa cumparati aceasta versiune?

                Comment


                • #83
                  Scuze daca postez intrebarea asta unde nu trebuie, dar nu am gasit ceva asemanator... Mi-am luat un Logan sh si pe cartea masinii scrie Tip: LSDAB. Vreau sa stiu si eu ce inseamna...?
                  Edit: pe marginea usii masinii am vazut scris "Laureate", dar proprietarul nu era sigur. Aveti idee ce masina am?
                  Last edited by whisper; 18 June 2010, 22:07.

                  Comment


                  • #84
                    daca e laureate trebuie sa ai aer condimentat , oglinzi electrice , proiectoare ... dar fara geamuri electrice spate , jante de aliaj de fabrica

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by whisper View Post
                      Edit: pe marginea usii masinii am vazut scris "Laureate", dar proprietarul nu era sigur. Aveti idee ce masina am?
                      Masina ta este versiune Laureate. Daca vrei sa vezi ce optionale ai din standard mai in detaliu, intra pe dacia.ro . In principiu ai aer conditionat, geamuri electrice fata, computer de bord, scaun sofer reglabil pe inaltime si lombar, radiocasetofon cu 4 boxe, 3 tetiere si 3 centuri de siguranta in spate, martor usi deschise, servo-drectie, 2 airbaguri, plafoniera dubla etc. .
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • #86
                        M-am uitat pe dacia.ro dar astia zic aici de masinile astea noi... a mea e din 2005, o fi diferit. Se pare ca am majoritatea din ce ai zis tu acolo... M-ar interesa totusi daca mai are cineva versiunea asta, LSDAB? Sau daca stie ce inseamna initialele, ca nu se poate sa nu insemne nimic.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google