Logan STORY

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan STORY

    E vorba , de un nou nivel de echipare .

    Un moderator sal bage si pe asta la nivele de echipare

    Compară cu versiunea: Alegeţi o versiune Laureate Ambiance Variante motorizare Story
    1.2 16V 75 CP 7900 EUR
    1.6 MPI 85 CP 8100 EUR
    1.5 dCi 75 CP 9550 EUR
    Prezentare exterioară
    Mânere deschidere uşi din exterior negre standard
    Jante de oţel 15" cu capace complete Someş standard
    Calandru negru cu bandou superior cromat standard
    Baghete laterale de protecţie gri standard
    Bare de protecţie vopsite integral în culoarea caroseriei standard
    Vopsea metalizată 270 EUR
    Prezentare interioară
    Mânere ergonomice interior cu aspect crom satinat pentru uşile faţă standard
    Mânere deschidere uşi din interior negre standard
    Consola centrala, contur indicatoare, contur aeratoare cu aspect crom satinat standard
    Tapiţerie "Story" şi planşă de bord neagră cu inserţie de culoare gri închis standard
    Siguranţă activă şi pasivă
    ABS Bosch 8.1 şi repartitor electronic de frânare + AFU standard
    3 tetiere spate reglabile pe înălţime (tetieră centrală de tip virgulă) standard
    Airbag frontal pasager (cu deconectare manuală) standard
    Tetiere faţă cu reglare pe înălţime standard
    3 centuri de siguranţă spate cu prindere în 3 puncte standard
    Centuri de siguranţă faţă reglabile pe înălţime standard
    Airbag frontal şofer standard
    Airbaguri laterale faţă 210 EUR
    Protecţia vehiculului
    Antidemaraj electronic standard
    Conducere
    Direcţie asistată hidraulic standard
    Vizibilitate/Iluminare
    Retrovizoare exterioare cu reglaj manual din interior standard
    Încălzire/Ventilare
    Comandă reciclare aer standard
    Încălzire - ventilare cu 4 viteze standard
    Aer condiţionat standard
    Confort/Utilitate
    Închidere centralizată cu cheie standard
    Iluminare portbagaj standard
    3 mânere de viraj standard
    Scrumieră mobilă şi brichetă standard
    Spaţii de depozitare
    Suport pahare pe consola centrală standard
    Cutie de documente standard
    Audio
    Radio CD MP3 cu satelit de comanda pe volan si priza Jack, USB, Bluetooth* standard
    Scaune
    Scaune faţă cu reglaj longitudinal şi reglaj al spătarului standard
    Pachete
    Pack Easy: geamuri electrice faţă, proiectoare de ceaţă şi închidere centralizată cu telecomandă pe cheie 200 EUR

  • #2
    si uite asa au mai marit preturile un pic

    si vad ca varianta story e preferance-ul trecut si i`au bagat pe gat un aer conditionat
    sigpic

    Comment


    • #3
      WoW, imi vand Loganelu ca sa mi iau varianta asta lalta WoW ce super ! Asta inseamna un pas inainte pentru ei ? Ca si Sandero Orange o alta tampenie. In loc sa-i preocupe sa faca masina mai sigura una alta ei se lauda ca au schimbat un rahat de tapiserie sau ca au pus un amarat de AC, mi-e scarba deja.
      Un pas inainte intreadevar s-a facut cu Duster-ul in rest numai praf in ochi.
      Mai bine s-ar preocupa sa faca si ei o Dacie mai sigura dar pe ei ii preocupa biz bizurile decat siguranta.
      Last edited by Christnacht; 2 March 2012, 18:53.
      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

      Comment


      • #4
        Originally posted by bano View Post
        E vorba , de un nou nivel de echipare .

        Un moderator sal bage si pe asta la nivele de echipare

        Compară cu versiunea: Alegeţi o versiune Laureate Ambiance Variante motorizare Story
        1.2 16V 75 CP 7900 EUR
        1.6 MPI 85 CP 8100 EUR
        1.5 dCi 75 CP 9550 EUR
        ...
        Ai uitat sa specifici, este o serie limitata... Singurul lucru cat de cat mai bun este radio cd-ul care are si bluetooth si usb...
        sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

        Comment


        • #5
          Originally posted by florin.fanatik View Post
          ... Singurul lucru cat de cat mai bun este radio cd-ul care are si bluetooth si usb...
          Şi au scos calculatorul de bord, oglinzile sunt reglabile manual din interior, nu sunt încalzite şi de asemenea au "pierdut" pe drum şi indicatorul portiere deschise !

          Comment


          • #6
            Nu s-a scos absolut nimic, ci s-a bagat ac pe fosta varianta de echipare "preferance". Imi place ideea, pentru ca as fi vrut doar servodirectie si ac.
            Pentru cei care cred ca e prea putin, pot opta in continuare pentru varianta "laureate", adica versiunea "full fara piele".
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • #7
              La cât au câştigat cu Logan-ul, puteau să facă un upgrade la versiunea Laureate, in aceiaşi bani !
              Sau dacă considerau că sunt prea marinimoşi, puteau să ofere dotarea de mai sus la opţionale, contra cost !
              Dar deh, cine ştie ce pile sunt şi pe la Marketing ... !
              P.S. Calculatorul de bord, oglinzile electrice si încălzite sunt dotări absolut normale pentru o maşină din 2012 şi care sunt chiar folositoare.
              Dacă vreţi o comparaţie, sunt mult mai benefice decât proiectoarele de ceaţă de exemplu, proiectoare pe care oricum mulţi nu ştiu să le folosească !

              Comment


              • #8
                cum ma sa fie pack : geamuri electrice + inchidere centralizata ))) doamne..au tampit rau astia de la dacia .. o sa urmeze si semnalizari laterale optionale

                Comment


                • #9
                  salut. acum am vazut topicul asta. anul trecut mi-am luat si eu un story de 1,6 cu pack ul easy si cu vopseaua gri platine. nu are chiar toate brizbrizurile laureatului dar isi face treaba cu brio. vreau sa-i fac luna asta o conservare suplimentara. ce difera putin e tapiteria si centurile de siguranta, de care cam toti se mira cand intra in masina.

                  sa aveti drumuri fara incidente
                  sigpic

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google