Logan ABS Plus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ia zi, ce guma i-ai pus? Se simte la demaraj?

    Comment


    • Salutare la toti posesorii de Logan! Sper sa nu fiu luata in baza chiar daca sunt fata , dar na, si noua ne plac masinile nu doar voua ) So. pls help...

      Oricum, ideea este asa: in 10 zile imi ajunge si mie Loganul ABS+ 1.6 MPI, si tot citind pe forum, am ametit deja. Sunt extrem de multe informatii folositoare, si am atatea de intrebat : 1. la aceasta versiune exista sau nu computer de bord , pt ca, desi este prezentata ca versiune superioara celei Laureate, chiar nu am inteles daca are sau nu. 2. se pare ca nu ar veni totusi cu nici un fel de radio pe ea, in acest caz daca imi cumpar unul pot sa-l montez eu sau este obligatoriu sa ma duc la ei ? 3. daca nu ma duc la ei ce se intampla? ce anume iese din garantie? Si ultima pt moment : mi-am luat intre timp si alarma. Asta tot ei trebuie sa o monteze, chiar daca are cine sa o faca din familie?

      Va multumesc mult pt rabdare

      Comment


      • mia...sa stii ca ne face placere sa avem si fete intre noi...bun venit...aici nu te ia nimeni in baza...stai linistita. Acum sa iti raspund la intrebari...
        La aceasta versiune ABS+ (de care am si eu ) nu exista calculator de bord.
        Cd-player sau casetofon nu are din fabrica...se poate monta ulterior...acum nu stiu ce conditii pun cei de la dealer...la Galati nu monteaza cd-playere daca nu sunt cumparate de la ei...nu stiu la voi cum este.
        Cand am luat masina mi-au spus ca pentru a beneficia de garantie nu am voie sa schimb (eu sau altcineva neautorizat dacia) nimic la ea...nici macar un bec.
        Eu iti propun ca pentru a nu avea surprize le perioada garantiei sa montezi la ei si cd-playerul si alarma...asta daca vor ei...
        Referitor la pierdutul garantiei...aceasta se refera la instaltia electrica...daca monteaza alta persoana neautorizata Dacia cd-playerul si alarma...
        Inca o data bun venit pe forum si sa stii ca poti conta pe noi...chiar daca ceea ce iti oferim noi sunt doar sfaturi.
        sigpic

        Comment


        • @mia: Radio CD-ul sa il montezi la dealer, e in jur de 50 ron montajul si macar scapi de o grija daca se intampla ceva vreodata.
          Alarma nu are importanta unde o montezi, ca si asa nu te intreaba nimeni unde ai montat alarma, sau poti sa le zici ca ai montat-o de unde ai cumparat-o.
          Si la sfarsit, ca o constatare, in caz ca nu ai inteles prea bine din threadul asta, versiunea ABS+ este Preference, plus urmatoarele dotari (optionale sau standard, dupa caz):
          • ABS Bosch
          • Proiectoare de ceata
          • Aer conditionat - 600 euro - optional
          • Radio CD - 180 euro - optional
          • Airbaguri laterale - 200 euro - optional
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • Yeyyyy, ma gandeam eu ca sunteti ok :P Multumesc pt raspunsul prompt, Andrei&Ciprian.
            Da Ciprian ai dreptate, versiunea superioara Preference_lui , m-am grabit eu. Asta mi-am si pus pe ea in plus: ABS-ul, Bosch din cate am citit, si AC_ul. Proiectoare de ceata avea deja din fabrica.Casetofonul mi s-a parut prea scump , si am si nimerit un dealer tanar care la randul lui mi-a zis ca e scump ce au ei acolo , gasesc mai ieftin in comert.
            Am inteles ideea: musai drum la service si cu alarma si cu cd_player_ul ca sa nu am probleme. Aveti dreptate.
            Mersic inca o data pt raspunsuri si pentru primire la amandoi, si sper sa ma ajutati si altadata .

            Comment


            • Completare: Nu toti dealerii au pretentia sa cumperi Radio-Cd-ul de la ei (la Braila nu spun nimic). Doar sa-l montezi la ei. AC-ul este optional nu de serie.
              Si o remarca. Majoritatea dealer-lor recunosc ca radiocasetofonul optional de la aceasta varianta este mult prea scump si mai bine lipsa.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • Am si eu o problema cu masalierul la masina ori numi intra ori caraie ... mentionez ca ambreiaju e la fund calcat... si intra doua cateodata numi intra si caraie in acelas timp ceea ce ma sperie... e ceva grav??? s ma duc la service??? Masina are 1600 km.
                ABS+ 1.6

                Comment


                • Asa fac toate, nu e o problema tehnica.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Si mai am inca o problema .... miam luat un cdplayer pionner si nu mi se potriveste mufade la antena cum se procedeaza??? imi trebuie un adaptor ceva????
                    ABS+ 1.6

                    Comment


                    • Da....cumperi un adaptor. Vezi ca nu e scump, vreo 10ron parca.
                      In tara momentan.

                      Comment


                      • OK ms mult.!.
                        ABS+ 1.6

                        Comment


                        • si eu mi-am cumparat cu doar 4 ron un asemenea adaptor ptr.mufa de antena.

                          Comment


                          • salutare tuturor !
                            ieri am fost la dacia sevice si mi-am comandat si eu un Abs Plus. Masina costa 8250 euro si o sa-mi vina peste o luna jumate. Abia astept sa o vad parcata in curte.
                            KISS FM 1.4 MPI sigpic

                            Comment


                            • Ce optionale mai ai pe ea?
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Aer conditionat, garantie extinsa si vopsea metalizata. Am nimerit?
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google