Logan ABS Plus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Da, eu nu cred sa scoata Preferance-ul din fabricatie, poate delaerul a zis ca nu mai se vand asa multe, nu ca nu se mai fabrica.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #77
      Sincer nu inteleg pentru ce sa dai 100 de euro mai putin ca sa ai casetofon (eu cel putin nici casete nu prea mai am) si sa nu ai ABS. Asa ca sigur ABS Plusul o sa o i-a inaintea Preferance-ului.
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • #78
        Asa am zis si eu andrei, faza cu disparitia preference-ului era o parere proprie, nu a zis dealerul... el a zis doar ca nu prea mai comanda ca nu trec de cand cu abs-ul... Rocri, sunt de acord cu tine

        Comment


        • #79
          da ,dar oferta cu ABS Plus vad ca este de actualitate si clar are mai multe obtiuni decat preferance-ul

          Comment


          • #80
            asa zic si eu sorin_pss, ca un cas de masina gasesti pe toate gardurile pe cand un sistem ABS nu e asa de usor de instalat ulterior... la fel si cu aeru' cu portia (adica aerul conditionat). e lipsa majora la al meu... apropos, stie cineva daca se poate face vreo modificare la oglinzi ca sa fie si alea incalzite? am inteles ca la laureate merge pe acelasi circuit cu dezaburirea lunetei. oare o fi scump? ca mi se pare foarte practic iarna...

            Comment


            • #81
              Seby cred ca faci o mica greseala. AC este optional si la Preferance (din ce stiu eu) adica scoti bani din buzunar la ambele modele. In plus daca esti un patimas pentru siguranta ABS PLus are optional si airbaguri laterale fata, optiune pe care Preferance nu o are.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #82
                Rocri, gresesti, pe Preference niciodata nu a fost optional AC.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #83
                  Mea culpa. Nu stiu de ce mi s-a parut ca Seby a spus ca Preferance-ul are AC standard iar eu stiam ca nu are decat poate optional (in realitate nu are de loc). Scuze Seby nu o sa se mai intample.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • #84
                    nici o problema rocri. io stiam ca preference-ul nu are ac nici optional si asa e m-am documentat. oricum, ma poate lamuri cumva cum e cu oglinzile alea cu incalzire. se poate face ceva?

                    Comment


                    • #85
                      Va salut pe toti membrii acestui forum.Am comandat si eu aceasta varianta de Logan (ABS Plus 1.4 MPI) urmand sa o primesc inainte de 25 Septembrie.
                      Vad ca multa lume o vorbeste de bine.Asta ma incurajeaza sa cred ca am facut o alegere buna.As dori sa stiu daca la logan exista problema cu tabla in ceea ce priveste aparitia ruginei timpurii.Nu detin garaj asa ca va sta la aer.
                      As mai avea o intrebare.Conform calculatorului acestui site taxa de prima inmatriculare pentru acest model ar fi 159 euro+TVA adica 189euro.
                      Dealerul unde am facut comanda mi-a spus ca aceasta taxa e de 164 Euro cu tot cu tva.Sa fi fost prost informat respectivul?
                      Mersi de eventualele raspunsuri si ...drive safe.
                      Logan ABS PLUS 1.4 MPI

                      Comment


                      • #86
                        optimus, si mie mi-a zis la fel dealerul. nu stiu care e adevarul dar cred ca luni voi afla... sper sa aiba dreptate dealerul ca a mea e cu motor de 1.6 si ar trebui, conform dealerului sa ma coste 180 si ceva de euro (nu mai stiu exact). dupa ce platesc va zic cat am platit pentru al meu

                        optimust, bun venit intre loganisti

                        Comment


                        • #87
                          Taxa ar trebui sa fie cea spusa de dealer.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #88
                            eu am leasing la abs plus 1.4 si azi mi-a venit factura pentru prima inmatriculare 670,66.cu rugina nu pot sa te ajut ca o am de o luna sorry

                            Comment


                            • #89
                              bun venit pe forum optimus.
                              eu am platit pe 06.06.2007 160 euro (564 RON) la motor de 1,4.
                              taxele nu cred ca au TVA ca nu le fabrica nimeni (ma rog le fabrica guvernul) aici cred ca rocri sau supercar ar putea sa ne lamureasca un pic ca sunt economisti si poate stiu mai bine,oricum eu atit am platit.

                              Comment


                              • #90
                                Ok.Multumesc pentru raspunsuri.
                                Logan ABS PLUS 1.4 MPI

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google