Bare Portbagaj Logan Abs Plus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Tot abs plus am si eu. de cateva zile le-am cumparat pe astea. Nu se sprijina pe plafon deloc, prinderile vin perfect, set de incuietori, montaj rapid. http://www.autowebshop.ro/p/36208/si...plus-din-otel/. Asta dupa ce am cumparat un set de bare din magazin, pe care scria ca sunt pentru logan...; ciuciu sa vina la prinderile de pe plafon, barele scurte scurte...Vanzatorul mi le-a primit inapoi.
    Last edited by f0rdiesel; 13 February 2015, 08:45.
    Cainele care latra nu musca!

    Comment


    • #32
      Conform spuselor site-ului Thule cica modele de portbagaje sunt destinate noilor modele de masini care nu mai au acele sloturi speciale pentru a prinde portbagajul. din ce am vazut, sistemul de prindere vine aplicat pe stalpul superior longitudinal. nelamurirea mea este: in timp pe acel loc de contact vopseaua sau tabla sufera?
      sigpic

      Comment


      • #33
        La cele pe care le am eu, nu se sprijina absolut deloc pe plafon, stau prinse doar in suruburi, partea de plastic care se vede fiind deasupra plafonului cca 2mm. Ám vazut si bare de origine puse pe logan dar astea cruz sunt peste ele.
        Cainele care latra nu musca!

        Comment


        • #34
          Re: bare Vdingo11

          Salutare,

          De curand, mi-am pus instalatie GPL pe masina si ptr ca am ocupat locul rotii de rezerva cu rezervorul aferent, am simtit nevoia unui portbagaj extern. Asa ca am cumparat din targul de la Vitan un set de bare ptr Logan, exact ca cele descrise de vdingo11.

          Cand m-am straduit sa le montez, am crezut ca fac scurtcircuit mental sau ca am luat-o razna. Nu se potriveau - neam. Nu mai discut de logica inscriptiilor hieroglifice de pe monturile metalice. Cu frustrarile astea la bord, am inceput sa sap pe net, incercand sa gasesc oameni care poate au fost mai atenti si mai rabdatori (eu am abandonat dupa primele 20 minute), sperand ca voi putea invata din experienta lor. Si asa am dat peste topicul asta, rasufland in final usurat cand am constatat ca totusi, functionez in parametri normali, devreme ce si altii s-au lovit de fix aceleasi probleme

          Bun. Din cele postate pana in prezent, concluzionez urmatoarele:

          - barele luate sunt niste porcarii care datorita faptului ca au puncte de sprijin pe suprafata plafonului, ii pot indoi tabla daca pui sarcini mai mari de 30Kg. Noroc ca n-am dat decat 80 RON pe ele.
          - un sistem de bare ca lumea si care sa nu-ti indoaie tabla la sarcini mai mari, costa, din cate se pare, cam mult (peste 350 RON?);
          - sistemul de bare trebuie montat doar cand ai nevoie, apoi trebuie demontat (ca sa nu ti-l fure ! ) .

          As vrea sa rog onor asistenta si colegii forumisti care poate au alte pareri, sa ma ajute sa ma asigur ca am inteles corect, iar in caz afirmativ, sa ma sprijine cu cateva sugestii de bare pe care sa le pot cumpara la preturi mai rezonabile. 390 RON ptr un set de fiare atat de simple, mi se pare cam multisor, voi nu credeti cam la fel ?

          Cu multumiri anticipate,
          Bob

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google