Scartait Undeva Sub Volan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scartait Undeva Sub Volan

    salutari am si eu o intrebare.am 1600 km cu loganul meu si pe la 1400 a inceput sa aud un scartait undeva sub volan, nu se aude tare si nici pe drum de asfalt insa pe drum de tara la fiecare gropita se aude...o fi de la frig?se aude de parca se freaca 2 plasticuri.ma ajuta cineva si pe mine?
    cea mai buna masina e cea pe care o ai

  • #2
    poate freaca volanu pe cochiliile de plastic=problema minora
    poate fi coloana de volan pe duca=problema grava

    Comment


    • #3
      se pare ca a trecut de la sine

      acum nu se mai aude deloc, cred ca a fost din cauza frigului.multumesc mult oricum
      cea mai buna masina e cea pe care o ai

      Comment


      • #4
        poate freaca volanu pe cochiliile de plastic=problema minora
        sa rezolvat singura si altii se plang ca loganu nu e masina
        se repara singura

        Comment


        • #5
          si la mine s.a intamplat o data cand am umblat pe la ceasuri, nu am mai pu cochilia perfect la loc, nu stiu cum am reusit ca are prinderi si in spate
          am desfacut.o si am pus.o la loc
          daca mai face, te uiti intre volan si cochilie, in zona de contact si invarti de volan, asta daca e de acolo
          sigpic

          Comment


          • #6
            daca pui cochiliile si faci asta

            Comment


            • #7
              dac tot ai dat cochiliile jos lipeste una bucata buret pe brida metalica astfel incat cochila inferioara sa fie putin presata si nu o sa mai scartaie niciodata fie ca e frig sau cald

              Comment


              • #8
                buna ,am 180000 km si se aude un scartait atunci cand virez dreapta sau stanga in special cand fac manevre cu viteza mica . se aude ca si cum ar freca pe un cauciuc . Ma ajuta si pe mine cineva cu un raspuns ?

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google