Troncanela Ciudata La Logan Ambiance

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Troncanela Ciudata La Logan Ambiance

    salut loganisti!!
    am un logan ambiance din 2005 cumparat la 54000 de km,pe la 62000 km i-am schimbat capetele de bara (federal mogul) deorece se auzea o troncaneala ciudata si cand m-am dus la service mi-a spus sa schimb doar capetele de bara ca bieletele nu au joc,mi-au mai spus si de kit-ul de acesorii(nu stiu daca zic bine) pentru placutele de frana.am schimbat doar capetele de bara si am facut unghiul.Dupa ce le-am schimbat troncanela a mai disparut,dar acum la 64000 de km a aparut din nou,mai ales pe drum denivelat.Daca iau de volan pe loc se aude ca o bataie pe partea dreapta.O fi caseta de directie,bieletele sau din nou capetele de bara?

  • #2
    Flanse amortizor?
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • #3
      vezi pozitia arcurilor pe fata daca mai urci si borduri din cand in cand se deplaseaza pe talere si de aici o troncaneal de toata frumusetea

      Comment


      • #4
        nu stiu sigur dar si la mine troncane cand dau in gropi sau pe drum denivelat....la mine este vb de pivoti...sunt dusi....si mi-a recomandat mecanicul meu sa i-au o bascula complet echipata (pivoti+ bucse+ biela antiruliu) bafta!
        Astept cat mai multe opinii : PH-22-BFC

        Comment


        • #5
          cred ca este tot de la capetele de bara .
          am incercat sa misc de roata si pe stanga si pe dreapta si se simte joc
          dupa 2000 km

          Comment


          • #6
            cumpara niste capete de bara mai bune , iti recomand lemforder

            Comment


            • #7
              Sfatu meu e ca sa vezi diferente si sa nu mai auzi aceea troncaneala incearca sa mai strangi un pic caseta de directie si ai sa vezi ca nu mai auzi acel zgomot, succes

              Comment


              • #8
                Originally posted by gheorgngv View Post
                Sfatu meu e ca sa vezi diferente si sa nu mai auzi aceea troncaneala incearca sa mai strangi un pic caseta de directie si ai sa vezi ca nu mai auzi acel zgomot, succes
                scuze ,nu prea ma pricep..
                de unde se strange ?multumesc.

                Comment


                • #9
                  Ridica masina pe un elevator si trage energic de bratul inferior si vezi daca ai joc in pivot. Asa se manifesta uzura din pivot.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google