Curatare smoala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Se pare ca cineva a vopsit un obiect si au sarit stropi si pe a ta. Depisteaza-l si pune-l la treaba, sa iti curete masina.
    sigpic

    Comment


    • #47
      Se gaseste spray special, am folosit eu ca am patit la fel
      Logan by Renault Pure Blood
      Nothing beats Low Cost

      Comment


      • #48
        CriSTI68.......Si cum i zice la spary?? Am dat azi pe geam cu putine benzina si am vazut ca se sterge, acum intrebarea cu ce e mai usor de frecat bnenzina sau motorina???

        Comment


        • #49
          @ B-87-GBY: WD-40 gasesti in Cora, Carrefour, magazine cu piese auto (pretul: aprox 10 lei)

          Comment


          • #50
            amorsa folosita inainea lucrarilor de asfaltare (smoala) de sterge foarte usor DOAR cu motorina!!cum am procedat eu:1.inaintea inceperii "procedurii" se spala bine masina;2.folosesti doua cirpe din bumbac, curate. una o inmoi in motorina si stergi cu ea smoala cu ce-a de-a doua stergi amestecul ramas pe suprafata vopselei (ceva de genul pacurina). stergerea se face imediat dupa ce motorina a diluat smoala. 3.spalare cu spuma activa din abundenta....

            Comment


            • #51
              cu benzina am incercat si eu si a mers de minune
              nu am avut prea mult de curatat(vreo 4-5 puncte), dar sau dus imediat

              Comment


              • #52
                si eu am avut smoala pe ambele portiere am inmuiat o carpa in benzina si am sters foarte bine si ai iesit......cu motorina nu am incercat da o sa incerc sa vad ca doar e lunga vara si asfaltul prost ;)
                sigpic http://www.loganclub.ro/forum/my_dni-t26357.html

                Comment


                • #53
                  Polish-ul scoate toate petele de smoala...nu e gluma mie mi le-a scos la service un vopsitor

                  Comment


                  • #54
                    cel mai usor dai smoala jos cu motorina am avut si eu bara plina asta vara si s-a curatat cu motorina. nu distruge vopseaua,lacu etc nu are absolut nimic

                    Comment


                    • #55
                      Aceiasi problema am avuto si eu .. m-am dus la spalatoria unui prieten si mi-a dat cu un spray .. nu stiu cum se cheama .. a pulverizat peste bitum .. am stat vreo 5 min si s-a scurs toata mizeria .. apoi a clatit cu apa si a iesit ca noua ..

                      Comment


                      • #56
                        motorina merge de minune la curatat smoala eu asa am scapat de stropi de smoala dupa ce o stergeti fara sa insisti ca nebunu si avind grije sa intorci mereu cirpa in asa fel sa o folosesti mereu cu o parte curata,spala cu multa apa.Poti sa astepti si se duce dupa citeva spalari la spalatorie daca nu este graav acum depinde de situatie.Punetiva aparatori de noroi la roti va scutesc de multe probleme nu vor opri toti stropi da nu va ma fi asa rau cum am vazut pe unele poze

                        Comment


                        • #57
                          sterge cu o carpa cu benzina ca nu are nimic am avut si eu si sa luat.am aparatori de noroi dar a trecut altul si ma stropit

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by adisss View Post
                            CIF - rezolva tot, supar usor, nici nu trebuie sa fraci prea mult
                            am patit si eu, serios am folosit CIF, a mers de minune, si nu dati banii pe tot felul de solutii... De 2 lei vechi... Zicea cineva pe forum ca a folosit detergent, il cred si eu spun ca e un om inteligent.... Deci folositi CIF sau ARIEL
                            vezi ca CIf-ul e be baza de nisip ca vechiul TIX,cine stie imi da dreptate,daca mai faci de multe spalaturi cu CIF o sa ti se matuiasca,la fel si in cazul detergentului,matuieste,cea mai buna solutie e motorina sau WD-40 si scapi de smoala,pt cei ce au gazata maina cu vopsea,cu polish abraziv....


                            stima all !!!
                            sigpic
                            Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                            pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                            Comment


                            • #59
                              Am avut si eu o astfel de problema.Nu te complica,cu motorina merge cel mai bine si nu ataca vopseaua. Bafta!!!!

                              Comment


                              • #60
                                Eu nu as recomanda nimanui sa foloseasca nici diluant , nici benzina , nici motorina.Am avut si yo problema asta , si am fost in vitan la un magazin care are numai produse pt spalatorii auto.Este o solutie care miroase cam ca motorina si am dat pe ea 15ron,f buna , si curata repede, numai ca este foarte uleioasa , si dupa ce dai cu ea , si vrei sa speli masina nu se mai lipeste apa in zonele unde ai dat.abia dupa 2,3 spalari se curata si solutia.
                                Fara Semnatura.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google