Gaura De Cheie Din Yala Loogan-ului Nu Mai Are Căpăcelul De Protecţie...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gaura De Cheie Din Yala Loogan-ului Nu Mai Are Căpăcelul De Protecţie...

    De ceva vreme la "AMBIANCE"-ul meu ,1,4/2006/A.C./servo-direcţie, mi-a dispărut acel căpăcel care obtura gaura cheii pe partea şoferului.....Am luat alt butuc (de la dezmembrări) pentru a încerca o desertizare a celui second şi a-i pune capacul exterior pe butucul din uşa maşinii.....nu spun cum intră acum apa în gaura cheii şi cum vine îngheţul, ce bucurii voi avea!! A desertizat până acum cineva un astfel de butuc ? Am nevoie de idei ajutătoare, pe care să le amestec cu ale mele : la ambii butuci, deşi tabla capacului pare subţire, e destul de "ţapănă"....adică se lasă greu desertizată......
    Cu mulţumiri.

  • #2
    tabla de care vorbesti este inox, inoxul se indoaie la cald, daca il desfaci cand e rece vei face buze (asemanator urmelor de efractie) ... solutia este schimbarea(obturarea) lor cu unele de teflon comercializate pe forum
    sigpicMy ride

    Comment


    • #3
      "DeLuXe",dacă ai timp, fi amabil şi dă-mi o îndrumare spre o adresă cât mai "la obiect" pentru acel obturator de butuc de cheie din teflon......căutrea mea n-a dat rezultatul scontat.
      Cu mulţumiri.

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google