Problema Enervanta.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Enervanta.

    Buna seara forumistilor, este pentru prima data cand dechid un topic. Referitor la caruta mea, o am din decembrie 2006, mai avea 4 zile si era facuta pe 2007) 1. Am o problema, becul de la portbagaj imi ramane continuu aprins, chiar si daca inchid usa de la portbagaj, chiar si daca incui masina. Tot ramane aprins. 2. Cand semnalizez si pun frana lampa dupa dreapta(frana) si cu semnalizarea imi palpaie si lumineaza in cantitate mai mica, plus ca atunci cand semnalizez si pun frana palpaie rapid. Sper ca gasesc rezolvare. Multumesc.

  • #2
    Contact imperfect
    Lazio SS

    Comment


    • #3
      La ce? La lampa? Nu este, ieri m-am uitat ca am avut timp de ea. Am observat ca pinul 2 de la dreapta la stanga era incins(se vedea pe plasticul mufei).

      Comment


      • #4
        Firele de masa le-ai verificat ? de la stopul dreapta spate
        sigpic

        Comment


        • #5
          Da. Am verificat tot si tot ce am observat a fost ca in mufa lampii pinul 2 de la dreapta la stanga are topit plasticu' de la baza.

          Comment


          • #6
            1. Becul de la portbagaj ramane aprins o perioada de timp, stai linistit ca se stinge el singur.
            2. Crististreulea a facut si un tutorial pentru care multi de pe forum, printre care si eu, i-am multumit. Incearca aici :http://www.loganclub.ro/forum/proble...59-t36344.html

            Comment


            • #7
              Imi cer scuze ca intervin, am si eu o mica problema, am observat de cateva saptamani, cand pun frana, mi se aprinde in bord martorul de la stopul de ceata spate... Becul de ceata nu se aprinde cand pun frana, doar martorul din bord. De la masa sa fie ? Cum se poate rezolva ? Pe timp de noapte e destul de deranjant.
              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

              Comment


              • #8
                are ctisti un tutorial...se leaga un fir de la masa stopului pe caroserie...

                @ loloatevistul la cel de portbagaj scoate mufa de la contactor (buton) si vezi daca mai sta aprins!

                Comment


                • #9
                  S-a tot spus; stingerea luminii din portbagaj si habitat se face temporizat.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • #10
                    Cu martorul de ceata din bord este o problema la mai toate loganurile din cauza unui contact imperfect. Cauta pe site la cristi streulea si ai sa gasesti tutorial de rezolvare. Eu am rezolvat, nu este mult de munca si nici greu. Bafta.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by IancuMIC View Post
                      S-a tot spus; stingerea luminii din portbagaj si habitat se face temporizat.
                      Se face temporizat in 30 de minute cred...dar de ce sa nu rezolve problema...?

                      Comment


                      • #12
                        Ok, sa zicem ca am inteles in mare parte ce si cum, are cineva pistol de lipit pe acasa?) Cei din Pitesti ma refer.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by firiss View Post
                          Se face temporizat in 30 de minute cred...dar de ce sa nu rezolve problema...?
                          O poate rezolva. Modifica cu DDT2000 timpul de stingere al plafonierei, de la 30 sec cat e stock, la cat vrea el de putin...
                          In 30 min se opreste alimentarea la plafoniera doar in cazul in care ai usa deschisa..deci, daca se stinge de abia dupa 30 min, inseamna ca ai contavtul de la portbagaj defect . Sau unul din contactorii de la usile din fata daca e aprnsa si plafoniera odata cu lampa din portbagaj.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by loloatevistul
                            Ok, sa zicem ca am inteles in mare parte ce si cum, are cineva pistol de lipit pe acasa?) Cei din Pitesti ma refer.
                            Te ajut eu...treci pe la mine intr.o zi si le facem ;) astept un pm de la tine

                            Comment


                            • #15
                              Zic asa, de ce sa trag firul respectiv pe caroserie cand pot pune doua mufe mama-tata pe firul de masa al mufei? Cand va dati seama ca si acel fir are masa.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google