Instalare Mp3 Player La Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Cablaj Dacia Logan - Culoare fire

    Salut baieti , am si eu o intrebare .
    Am avut un Cdplayer pe logan si a fost furat .
    Cand a fost furat bineinteles ca au rupt toate mufele si au ramas asa firele in aer fara mufa iso . Vreau sa pun al USB player si are mufa ISO , dar trebuie sa conectez firele de la logan la o alta mufa ISO .
    Am si eu nevoie de o schema sau ceva de genu sa montez alta mufa ... exemplu ... Firul rosu e nush ce , firul galben nush ce ... etc

    Sau eventual sa conectez direct fara mufa ISO ... poate ma puteti sfatui cum sa fac lipeala

    Comment


    • #77
      Culori fire


      Mufa A 4 rosu;6 albastru;7 galben;8 negru

      Mufa B 3 alb-murdar +dreapta fata
      4 alb -dreapta fata
      5 maro +stanga fata
      6 mov -stanga fata

      Comment


      • #78
        pentru boxe pe spate nu te costa nimic decat boxele, montajul e foarte simplu, ai schema pe spatele mp3 player. eu le.am montat acasa. in maxim 30 de minuta e treaba gata

        Comment


        • #79
          Am pe logan un casetofon sony cdx-gt25. Proglema este urmatoarea:
          -inainte aveam un blaupunkt stock la care se aprindeau butoanele cind aprindeam pozitia respective faza scurta. La acest sony butoanele stau tot timpul aprinse chiar daca pozitia e stinsa.
          Am intrat prin meniu am activat functia de dimmer insa cind o dau pe ON scade un pic luminozitatea display-ului si atit. Poate sa-mi spuna cineva daca se poate face sa functioneze ca cel din fabrica cind aprin pozitiile?

          Comment


          • #80
            Nu poti, deoarece sony nu are pinul 6 dedicat ILL(+pozitii, iluminare) in conector, conform manualului
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • #81
              Un radioCd care se aiba functia asta imi poti recomanda??

              CE parere aveti despre Alpine CDE-180RM. Am vazut ca are fir pentru dimmer dar e pe pin5 nu pe 6.
              Last edited by usr1; 12 August 2014, 01:24. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #82
                Adaptor mufa 16 pini la mufa iso

                Salut,va rog frumos pentru cine ma poate ajuta cu niste raspunsuri.
                Vreau sa schimb un radio mp3 cu un altul si acesta vine cu mufe iso,daca stiti de unde pot sa cumpar un adaptor pentru a nu taia firele de la mufa de pe masina.Mentionez ca noul radio vine cu doua mufe iso cu fire pe ele.
                Aceasta este mufa de pe masina si mufa de pe radio vechi:



                As avea nevoie de o mufa ca cea din ultima poza pentru a putea conecta mufele iso.Am cautat prin magazine de specialitate si pe net dar nu am gasit asa ceva.
                Va multumesc anticipat de raspuns.

                Comment


                • #83
                  Arunca un ochi aici : http://www.mivarom.ro/catalog/index....hq6e4ka6sfcq23
                  Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                  Comment


                  • #84
                    Nu am gasit nimic sa se potriveasca cu mufa din prima imagine.Ms Fratello.

                    Comment


                    • #85
                      Cred ca o sa fie mai dificil de gasit adaptor. Conectorul pe care l-ai fotografiat pare sa fie Kenwood 16 pini (http://www.dhgate.com/product/kenwoo...252270854.html)

                      Comment


                      • #86
                        Da,de aceasta am nevoie.Multumesc de informatie, o sa mai caut.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google