Accident Dacia Kiss FM_120 Km La Bord

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accident Dacia Kiss FM_120 Km La Bord

    Am achizitionat pentru parintii mei cu ocazia a 40 de ani de casnicie

    ( la dorinta lor stupida de a avea masina nationala ) Dacia Logan Kiss FM

    40.797, 17 ron cash , acum 2 saptamani .

    joi 10.07.2008 , pe A1 , la km 100 o janta crapata pe "masina " dacia a spart roata au intrat dintr-un parapet in altul

    accident , coate rupte , spitalizare ,dacia , romania

    pp ca am scris suficient

    si ca peste vreo 2 zile in cel mai otimist caz administatorul o sa sterga mesajul

  • #2
    Si ce vrei sa spui ca e de vina masina????
    Accidentele se produc 99% NUMAI DIN VINA SOFERILOR asa ca las-o moale cu janta crapata,zi mai bine ca au intrat cu ea in ceva de s-a spart janta.

    cam sari calul...asteapta detalii despre accident inainte sa tragi o concluzie. mai stim cazuri de jante sparte din cauza unor denivelari in asfalt...
    Last edited by Seba; 16 July 2008, 16:49.
    KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

    Comment


    • #3
      N-o sa-l stearga...
      imi pare rau pt accident si pentru suferinta alor tai, poate-ar fi mai bine sa ne dai daca poti, mai multe detalii. Starea drumului, viteza masinii, presiunea in roti...Ce-au zis politia, dacia...
      inca o data, imi pare rau pt ai tai, dar informatia e bine ca s-a facut publica.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #4
        Viteza era de 70 km/h

        singuri pe autostrada la 7 dimineata

        airbag-uri neh...Pp ca cer prea mult

        daca venea cineva din spate eram morti

        Si pp ca dacia o sa aiba ceva de zis la proces

        cd or veni expertul criminalist + avocatul

        in caz ca nu pp ca cedo o sa aiba ceva de zis

        in caz nici cedo ....E o carte despre rezistenta anti-comunista in muntii fagaras

        "brazii nu se indoaie , se frang "

        aplicabila fctie de context si de lupta
        Last edited by Cristi_Xp; 16 July 2008, 17:22.

        Comment


        • #5
          Si ce sa facem noi, sa ne vindem loganurile si sa ne luam Audi?! Platiti dumnevaoastra?? Zilele astea am vazut mesajul dumneavoastra pe zeci de bloguri si forumuri. M-am sictirit .
          Posibilitatea de a face accident trebuie luata in calcul si cand mergi pana la paine cu masina. Cred ca nu aveti permis, asa banuiesc, si nu prea stiti cum stau lucrurile cu masinile astea...

          In primul rand de unde stiti ca era din cauza unei jante indoite? Daca tatal dumneavoastra a luat o groapa inainte, si s-a indoit janta?! Cum v-ati dat asa repede seama ca a fost din cauza unei jante indoite?! Asa repede s-a facut expertiza RAR?
          ati face bine sa stiti ca explozia unui cauciuc e posibila la orice masina si nu doar la dacia. Cati ani are tatal dumneavoastra? Poate ca omu sa speriat din cauza exploziei si de asta a intrat in parapet. Daca a facut 40 de ani de casnicie ma gandesc ca e mai batran. Cand a facut ultimul test medical sa vada daca mai e apt sa conduca sau nu?
          Cu ce viteza rula tatal dumneavoastra??? Ce masini a mai condus tatal dumneavoastra pana acum? Daca mergea in limite legale sansele sa fie ranit in accient cred ca erau mult mai mici, asa ca tind sa cred ca rula cu o viteza maricica ;). Daca tot a fost accidentul asa mai grav exista si prin presa ceva relatari despre asta?? Un link de la un ziar de la pro tv etc. Nu de alta, insa pe alte forumuri ati scris atat de lacrimogen toata povestea incat ma duce cu gandul la o campanie anti-dacia ;). Pentru cei care nu stiu, dansa avea niste exprimari de genul " dati mai departe mesajul, si salvati si alti parinti " sau ca va intenta proces uzinei dacia pentru tentativa de omor )

          Oricum eu zic sa ii multumiti lui Dumnezeu ca nu s-a intamplat nimic grav. Cand mergi cu masina te expui si la riscuri din astea. . Incercati sa intelegeti treaba asta.


          Edit: partea cu airbagurile: Din cate tind sa cred, impactul a fost unul lateral. Inca odata dati dovada de nepricepere si acuze gratuite. Nu aveau de ce sa se deschida airbagurile frontale(de aia se numesc frontale, pentru ca sunt pentru impacturi frontale) atata timp cat impactul a fost unul lateral. Aveti cateva poze cu masina dupa accident? Ne-ar fi de mare ajutor.
          Va multumim
          Last edited by bossake; 16 July 2008, 17:01. Reason: edit
          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

          Comment


          • #6
            Pai ...A-si dori sa postez si jpg-uri cu masina , ca sa vedeti mai bine

            si cu janta si cu masina si cu analizele si cu ecografii cu tot

            Comment


            • #7
              Imi pare rau sincer pt suferinta parintilor tai , si sa fereasca dumnezeu
              dar acuzatiile tale sunt cam nefondate si cam invinovatesti brand'ul dacia prea dur si prea "degeaba"
              asteptam poze si sa auzim numai de bine

              Comment


              • #8
                Criminalist? Ce sa caute un criminalist la un eventual proces ca asta?! In cel mai bun caz va-ti indrepta atentia catre un expert pe domeniul auto. Hahaa, auzi criminalist .
                conform codului penal roman acuzatia de tentativa de omor poate fi adusa doar unei persoane, nu unui animal sau mai rau unei fabrici de masini. Singura acuzatie ce o puteti invoca este aceea de vatamare corporala, iar daca veti castiga veti primi despagubiri in functie de zilele de spitalizare. Oricum va spun prieteneste ca sanse sa castigati sunt sub 10%, desi toti avocatii si expertii judiciari la care veti apela va vor aburi si vor zice ca da, ca o sa castigam ca trebuie facut ceva, nu trebuie lasat asa. Vrajeala, ei zic asa ca sa ii angajati, banii ii iau oricum ei .
                E practic imposibil sa castigati, chiar daca aveti sau nu dreptate. Fabrica o sa zica ca indoirea jantei s-a produs dupa iesirea de pe poarta uzinei .

                Pana una alta, ne-ar fi de mare folos niste poze cu masina dupa accident. Aici suntem un forum auto nu juridic sau medical, asa ca ecografiile si alte chestii ce nu tin de domeniul auto nu cred ca isi au rostul.
                Multumim si insanatosire grabnica parintilor dumneavoastra.
                Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                Comment


                • #9
                  Pune pozele...
                  si ce insemna PP ca tot apare in mesajele tale... Mutati topicul in alta parte ca asa ceva se poate intampla la orice logan nu doar la kiss fm
                  cu coaste rupte sa ales si maicamea de la accident cu centura pusa , daca sareau airbagurile acum aveau si nasu spart , airbagurile sar nu mai cand trebuie
                  Last edited by SoNyKeL; 16 July 2008, 17:23.

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Permiteti sa va spun ca e o mare vrajeala. Femeia asta de cateva zile incearca acelasi lucru, cu copy-paste pe toate forumurile, pe la blogeri, pe unde poate. Habar nu are. Mai cautati pe net ca sigur dati de ea. Si-a luat-o "peste gura" cam peste tot pe unde a postat.

                    Criminalist.... Avocat... Ne credem cumva in CSI? Pozele unde sunt? Janta crapata! Airbaguri frontale nesarite... Pentru ca a fost lovitura laterala...Daaaaa.

                    Suntem copii oameni buni?

                    Comment


                    • #11
                      Ar fi bine ca dansa sa nu se joace cu vorbele. Deja am sesizat uzina dacia, care mi-au raspuns ca stiu de situatia din ultimile zile de pe forumuri, bloguri etc, si daca nu se dovedeste a fi un caz real doamna valentina va fi buna de plata pentru defaimarea uzinei dacia . Asadar, ii recomand sa ia legatura cu avocati in ambele cazuri. Si daca e reala situatia si daca nu e . )
                      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                      Comment


                      • #12
                        Ce v-am zis, are dreptate razvyy21, peste tot a bagat chestia asta. Nu stiu cine naiba e si ce vrea dar nicaieri nu a pus poze, pune copy-paste dintr-un loc in altul si numai vrajeala ieftina. Haideti sa nu o lasam sa ne intoxice degeaba cu tot felul de marlanii. Am vazut acu cateva zile si toti cei care comentau, o rugau sa plece la furat sa-i lase in pace. Unde sunt pozele, dovezile, constatrea politiei, certificat de inmatriculare, etc.

                        Daca se dovedeste minciuna, apoi sa se caute bine in buzunare.
                        Last edited by iuli81; 16 July 2008, 17:42.

                        Comment


                        • #13
                          Ohoo, dar aici pe forum a lasat-o subtire cu povestea. Ia priviti ce a postat pe alt forum.
                          Citez:

                          "Buna seara ,

                          pre-numele meu este Valentina , sunt expert contabil autoprizat , membru Ceccar ; acum sunt ca un rechin cu dintii inflamati , a-si
                          musca , dar nu am mai forta …..

                          Anul acest acum 2 saptamani parintii mei au implinit 40 de ani de casnicie .Ca rezultat al acestor performante ( in Romania de azi )
                          m-am gandit sa le fac un cadou :

                          Au avut de ales re .Cadoul din partea mea :

                          -o excursie in straintate
                          -o masina

                          Au ales masina . Au avut de ales intre masina nationala si alte masini . Au ales Dacia Logan.

                          Joi dimineata 10 iulie 2008 pe autostrada Bucuresti-Pitesti , o janta rupta monta in mod criminal pe”masina ” a spart cauciucul din fata dreapta , au intrat intr-un parapet s-au rotit , au intrat in al doilea parapet ….

                          Din fericire , nu venea nimeni din spate , caci acum a-si fi avut de inmormantat 2 parinti ……Airbagurile evident nu au functionat ….

                          Mama e in spital in Pitesti cu coaste rupte si leziuni interne ….Tata …era sa-i fie retezat gatul cu centura de “siguranta
                          “……

                          Ce a-si fi facut daca trimiteam si unicul meu fiu in varsta de 9 ani cu bunicii in vacanta ? Mi-e groaza sa ma gandesc ….

                          Am citit in spital neputincioasa si redusa la stadiul umil de “apartinator ” al persoanei spitalizate o revista despre bloguri

                          Trimiteti mai departe , va rog si salvati alti parinti ….

                          ….Asta pana ce avocatul meu va intenta in cel mai scurt timp posibil proces vav de tentativa de omor si vatamare corporala grava uzinei Dacia Mioveni

                          In momentele astea mi-as dori sa emigreze macar copilul

                          Seara buna voua !

                          Valentina

                          "

                          Mult prea lacrimogena povestea, nu vi se pare? Poate ma insel eu, insa e suspect de lacrimogena, ceea ce ma duce cu gandul ca e ceva putred la mijloc. Oricum am o vaga idee ca nu o sa mai vedem vreodata activitate de pe acel user
                          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                          Comment


                          • #14
                            Domne, nu cred ca e lacrimogena. Ete ce zice tanti "sunt expert contabil autoprizat " - adica ce sa intelegem noi? Ca auto PRIZEAZA si dupaia se apuca sa scrie pe forumuri?

                            Comment


                            • #15
                              Da, ai dreptate. Destul de suspecta domna Valentina.
                              Poate se plictiseste si simte lipsa unui barbat ( glumesc, sau poate nu).
                              Una peste alta, daca nu vine cu poze sau orice alt mijloc de sustinere a celor spuse de catre dansa, eu nu o cred in ruptul capului.
                              Plus ca e f amunzanta povestea cu intentarea unui proces, uzinei, pt tentativa de omor.
                              Iar mana criminala care a pus janta stricata pe masina, poate e aceeasi mana criminala care a ascutit si centura de siguranta, ca doar a suferit parintele leziuni la nivelul gatului
                              Doamna pe aceasta cale va rog sa-mi prezentati mie echografiile, caci stiu a le interpreta.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google