Accident Dacia Kiss FM_120 Km La Bord

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Cred ca vrea banii inapoi pe care i a dat pe masina.Janta nu are cum sa se sparga dintr-o data (doar daca avea 320 km/h) ..99.9.9 % a luat ceva cu roata, a lovit ceva, a intrat intr-o ''gropulita''

    Comment


    • #32
      @ValentinaH: Ai fost vreodata (macar o data, in toata viata) sa vezi cum functioneaza un airbag? Si mai ales cand se declanseaza? Daca nu, atunci de ce iei atitudine si spui ca nu s-au deschis airbagurile? Ai fi vrut sa se deschida ca acum sa aiba si arsuri pe maini si leziuni la nivelul fetei? Eu cred ca nu...
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #33
        Din surse sigure va spun ca accidentul a avut loc, si nu este nicio denigrare a companiei Dacia. Nu stiu insa de ce doamna Valentina se incapataneaza sa nu puna poze cu masina etc.

        Fac un apel sa puneti 1-2 poze, astfel incat sa elucidam misterul si sa continuam discutia pe tema jantei buclucase si nu pe tema dumneavoastra. .

        Nu pot sa ma pronuntz daca janta a venit asa din fabrica sau a luat o groapa inainte de impact(cu tot respectul insa cred ca nici dvs nu sunteti in stare sa va pronuntati de asta), insa pot spune ca ati avut noroc ca nu a fost nimic mai grav. In acelasi timp cu norocul pot spune ca ati avut si ghinion ca era posibil sa opriti in conditii de siguranta, schimbati roata explodata si mergeati bine mersi mai departe. . Explozii pe autostrada au loc cu sutele, chiar si la viteze mai mari de 70 kmph.

        Inca odata nu mai ne acuzati pe noi astia de aici, atata timp cat nu e nicio poza e si normal sa fie atitudinea asta.
        Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

        Comment


        • #34
          Mai razvy din ce surse sigure stii tu? Ca tot tu ziceai mai devreme ca ai anuntat dacia si nu stiu ce... Zi-ne si noua sursele tale? Ca a zis ala pe softpedia ca era un logan rasturant sau nu stiu ce??

          sigpic

          Comment


          • #35
            Asa se pun pozele pe forum
            aici un colaj cu printscreenuri facut acum repede in graba...
            ptr ca daca chiar vrei sa ne ajuti si sa ne feresti de acest pericol numit dacia , ne vei arata pozele
            Attached Files

            sigpic

            Comment


            • #36
              Lasa-ne, lasa-ne......Tanti, lasa-ne!!!!!!
              sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

              Comment


              • #37
                Originally posted by razvyy21 View Post
                Din surse sigure va spun ca accidentul a avut loc, si nu este nicio denigrare a companiei Dacia.
                Care sunt sursele alea? Ca vad ca nici tu nu esti mai departe de gandirea initiatorului...
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #38
                  Ce prostie... Janta se putea deteriora in timpul accidentului, sau poate a dat intr-o bordura, intr-un canal ceva si s-a crapat, dar sunt sigur ca nu venea asa din fabrica. Si apoi, nu inteleg care e faza, pe cine intereseaza ce a patit ea... Accidente sunt cu zecile zilnic, asta este, tre sa traim cu asta si punct. Sa zica mersi ca nu a murit nimeni, sa invete sa scrie (apropo, daca parintii au 40 de ani de casnicie, ea ar trebui sa aiba vreo 35 de ani aprox, dar din ce citesc, mai mult de 12 nu ii dau ) si sa ne lase in pace.
                  parca daca am vedea poze, ce am rezolva? Un accident si atat, o masina botita, ce vedem pe toate drumurile.
                  a cui e vina? Cred ca a mosului... Ar trebui sa stea cuminte acasa, ca nu mai e ca in tinerete, nu mai are aceleasi reflexe, vedere, etc.
                  cu stima,
                  Last edited by huzzy1981; 16 July 2008, 22:40.
                  1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                  Comment


                  • #39
                    Poate nu stiti de faimosul accident petrecut in alta tara cu acel Audi Q7 unde -sa rupt la propriu bascula!Si aia a fost pe bune!Acum ce sa facem?.....Pica ele avioanele unde regimul de mentenata este draconic, d-apai o masina care da de gropi, borduri , cuie si altele!Mai repede a-ti da vina pe Divinitate decat pe roata masinii sau fabrica!Parca suntem in "Prinde hotul, scoate-i ochii"
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by ValentinaH View Post
                      Am achizitionat pentru parintii mei cu ocazia a 40 de ani de casnicie

                      ( la dorinta lor stupida de a avea masina nationala ) Dacia Logan Kiss FM

                      40.797, 17 ron cash , acum 2 saptamani .

                      joi 10.07.2008 , pe A1 , la km 100 o janta crapata pe "masina " dacia a spart roata au intrat dintr-un parapet in altul

                      accident , coate rupte , spitalizare ,dacia , romania

                      pp ca am scris suficient

                      si ca peste vreo 2 zile in cel mai otimist caz administatorul o sa sterga mesajul
                      dovezi-nu
                      cum adica sa nu se deschida airbagurile.
                      basm...
                      Originally posted by razvyy21 View Post
                      Din surse sigure va spun ca accidentul a avut loc, si nu este nicio denigrare a companiei Dacia. Nu stiu insa de ce doamna Valentina se incapataneaza sa nu puna poze cu masina etc.

                      Fac un apel sa puneti 1-2 poze, astfel incat sa elucidam misterul si sa continuam discutia pe tema jantei buclucase si nu pe tema dumneavoastra. .

                      Nu pot sa ma pronuntz daca janta a venit asa din fabrica sau a luat o groapa inainte de impact(cu tot respectul insa cred ca nici dvs nu sunteti in stare sa va pronuntati de asta), insa pot spune ca ati avut noroc ca nu a fost nimic mai grav. In acelasi timp cu norocul pot spune ca ati avut si ghinion ca era posibil sa opriti in conditii de siguranta, schimbati roata explodata si mergeati bine mersi mai departe. . Explozii pe autostrada au loc cu sutele, chiar si la viteze mai mari de 70 kmph.

                      Inca odata nu mai ne acuzati pe noi astia de aici, atata timp cat nu e nicio poza e si normal sa fie atitudinea asta.
                      ce suurse sigure, ai fost acolo?
                      lasa-ne, lasa-ne
                      sigpic
                      Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                      Comment


                      • #41
                        "...la dorinta lor stupida de a avea masina nationala..." . Cum adica?
                        Pai noi suntem prea ingaduitori de-ti mai raspundem dupa asa o remarca.

                        Comment


                        • #42
                          Doamna valentina puneti naiba pozele alea ca sar astia toti pe mine )).
                          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                          Comment


                          • #43
                            ......
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by D-FENS View Post
                              ......
                              Asteptati putin sa lucreze pozele in photoshop

                              Comment


                              • #45
                                Am o nelamurire: cum poate tine aer o roata fara camera cu geanta fisurata?
                                Teoretic se moaie chiar daca fisura este foarte fina, si daca se moaie se simte in mers.
                                Pozele se pot si fabrica ulterior sau imprumuta de pe Google.
                                sigpic
                                VIATA ARE PRIORITATE

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google