Accident Dacia Kiss FM_120 Km La Bord

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Propun moderatorului inchiderea acestui topic pt ca nu exista un subiect concret...Numai nervi

    Comment


    • #47
      Eu propun mutarea lui la discutii generale ca sa fac putina curatenie si sa-i acordam inca 48de ore valentinei ptr a pune pozele...

      sigpic

      Comment


      • #48
        Ce sa faci si tu pufi ... Lasa aici sa vada lumea ca nu e nimic de ascuns ,,peste vreo 2 zile in cel mai otimist caz administatorul o sa sterga mesajul" nu vezi ca suntem din start acuzati ... de parca avem noi vre-o vina ... si de parca toti care avem golanuri suntem niste retardati ... ... Am citit remarcile tuturor ... Si ... Parerea mea este asa ... 1. Initiatorul are o mancarime de limba perfida rau ... Si 2. Problema jantei este dubioasa ... E o vorba ... In majoritatea cazurilor e o problema intre volan si pedale ... Janta aia cred ca e crapata
        Last edited by DeLuXe; 17 July 2008, 01:17.
        sigpicMy ride

        Comment


        • #49
          Originally posted by DeLuXe View Post
          Ce sa faci si tu pufi ... Lasa aici sa vada lumea ca nu e nimic de ascuns ,,peste vreo 2 zile in cel mai otimist caz administatorul o sa sterga mesajul" nu vezi ca suntem din start acuzati ... De parca avem noi vre-o vina ... Si de parca toti care avem golanuri suntem niste retardati ... ... Am citit remarcile tuturor ... Si ... Parerea mea este asa ... 1. Initiatorul are o mancarime de limba perfida rau ... Si 2. Problema jantei este dubioasa ... E o vorba ... In majoritatea cazurilor e o problema intre volan si pedale ... Janta aia cred ca e crapata
          D-le DeLuXE...Oi eu pufi ..Dar am si eu dreptul la o parere.
          Femeia asta a deschis un topic probabil ca sa se certe altii pt ca dovezi nu vad ...Si in plus ce se discuta despre kiss? ...BALARII

          Comment


          • #50
            Nu facea la tine referire daniel, ci la sony. Sony e pufi.
            Sorry de off topic.

            Comment


            • #51
              Atunci scz.Oricum mutati chestia asta la discutii generale nu are ce cauta aici

              Comment


              • #52
                "mosulica/ii trebuie barbat/samd "

                atunci dragi copilasi sa va las sa faceti ce stiti voi mai bine , sa va jucati in mocirla ...

                A VOASTRA SA FIE IMPARATIA CERURILOR !

                Comment


                • #53
                  auzi tu...Nici aia cu daciile 1310 nu merg cu 70km/h...Ai mers tu...Si bine ca ai kissfm cu jante bran !!!
                  Last edited by valeriuciprian; 17 July 2008, 07:34.

                  Comment


                  • #54
                    Va rog frumos sa incercati sa va exprimati pe un ton civilizat si sa nu jigniti.Initiatorul topicului ne-a prezentat un accident care a avut loc...E adevarat fara argumente foto...Dar aceste argumente foto sunt de parere ca vor aparea pana la urma.Asa ca va rog sa purtati discutiile pe un ton civilizat asa cum discutam de altfel pe restul forumului.
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by ValentinaH View Post
                      "mosulica/ii trebuie barbat/samd "

                      atunci dragi copilasi sa va las sa faceti ce stiti voi mai bine , sa va jucati in mocirla ...

                      A VOASTRA SA FIE IMPARATIA CERURILOR !
                      Valentina , tu singura refuza sa faci lumina in acest caz . Pana in prezent nu ai facut decat acuzatii nefondate , nu ai adus nici o dovada care sa te sustina ( acte politie , medic , etc ) . Daca ai explozie la un cauciuc , acesta nu arata precum cel din poza , pozitia lui nu mai este ca de cauciuc umflat cum arata poza . Mai ales ca masina a stat un timp pe pana si cauciucul a luat deja alta forma . Nu vreau sa comentez calitatile de sofer ale tatalui tau dar daca ai o explozie la 70km/h si ajungi cu masina dintr-un parapet in altul nu poate fi cauzata decat de un sg motiv : neatentie sau reducerea capacitatilor de a conduce ( e stiut faptul ca pe masura ca avansezi in varsta acestea scad ) . Din cate vad eu in poza , janta parca indoita in partea superioara si jos sparta ma gandesc ca a luat mai intai o groapa care a cauzat..........Imagineaza-ti ca tot pe A1 o masina de 2000 kg greutate proprie + aproape inca 1500-2000 incarcatura face explozie la 100 km/h dar soferul o controleaza nu atinge nici un parapet sau alta masina ( mai precis un Ford Transit van ) . Daca acest sofer a controlat 3500-4000kg la viteza mai mare dar tatal tau nu a controlat 1100 kg la viteza de 70km/h unde te duce gandul ? Pe mine la incapacitate fizica de a conduce un autovehicul pe drumurile publice . Te inteleg , esti suparata dar inceteaza sa denigrezi fara dovezi . Asteapta rezultatul expertizelor ( politie , medicale ) si daca te consideri nedreptatita ia masurile de rigoare . Dar fara dovezi , doar pe vorbe nu te va crede decat familia si prietenii . Stii de ce ? Cand iti zice unul ca esti beat zici du-te ma ca esti prost . Cand iti zic mai multi ca esti beat te duci si te culci . Asemanator e si la tine , esti singura dintre sute de mii de clienti Dacia care a suferit un accident pt ca s-a spart o janta . Si atinci daca esti singura sau aduci dovezi concrete sau te duci si te culci . No offence , este o realitate . O janta nu se poate sparge asa usor , chiar de tabla fiind se indoaie , se face ghem dar pt a o sparge ................
                      B -X X - DDF x 2

                      :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                      Comment


                      • #56
                        Minte fratilor,este o ... Care e pusa sa denigreze masina autohtona,auzi era sa-i taie gatul centura,dar el n-a vazut ca are reglaj pe inaltime tocmai din acest motiv,asa ca nu mai vorbi din vise,airbagurile se deschid numai in anumite conditii(vezi cazul Tinu),si la 70 km/h nu se intampla ce spui tu,doar daca iei mainile de pe volan,iar in cazul craparii accidentale a jantei roata se dezumfla mai lent in niciun caz nu face explozie.
                        KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                        Comment


                        • #57
                          Hai ca m-am molipsit de la ea si am scris si eu aiurea cateva cuvinte . Din posturile ei imi pare genul de om care nu stie decat da invinovateasca pe altii . Din contabil a ajuns expert auto si stie ca s-a spart janta si s-a dezumflat cauciucul . Dar daca a fost invers ? Daca mai intai a fost explozia sau neatentia soferului ? Atunci Dacia este absolvita de orice vina .

                          Valentina , daca nu vii cu dovezi si aduci doar vorbe , ar fi mai bine sa te retragi de pe forum pt ca declansezi flame-uri si-l murdaresti . E pacat , sa stii .
                          B -X X - DDF x 2

                          :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                          Comment


                          • #58
                            Rog un moderator sa mute thread-ul la sectiunea BANCURI
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Ce vreti mai baieti, lumea inca traieste cu mentalitatea ca ce-i romanesc e automat de proasta calitate. Lucru pe care cu totii il stim ca nu este adevarat, si mai ales daca e vorba de logan (care pana acum s-a comportat exceptional pentru majoritatea dintre noi).

                              @FLORIN77 ... Nu are rost sa ne legam de abilitatile soferului de a conduce, pentru ca nu stim exact situatia in care s-a produs accidentul ... (asa si mama, insarcinata fiind, a tinut fostu' break pe sosea printre hartoape dupa ce a facut explozie pe dreapta fata pe la 80-90, si mai era si pe pod la ad. Copaceni) ... Iar legat de accidentul cu kissfm mi-e foarte greu sa cred ca cineva circula pe autostrada cu 70

                              O inteleg pe d-na Valentina, si are toate motivele sa fie frustrata din moment ce a patit ceva (ORICE) cu o masina proaspat cumparata, si mai ales ca s-a soldat cu rani, dar lucrurile acestea se intampla pur si simplu, si la Dacia, si la BMW si la Mercedes, Audi, etc., iar dovada ca loganu nu e o masina proasta este tocmai atitudinea cu care a fost primita pe acest forum cand a inceput sa faca flame.

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by ValentinaH View Post
                                "mosulica/ii trebuie barbat/samd "

                                atunci dragi copilasi sa va las sa faceti ce stiti voi mai bine , sa va jucati in mocirla ...

                                A VOASTRA SA FIE IMPARATIA CERURILOR !
                                Sper sa nu supar pe nimeni dar eu cred ca face parte din clanul lui Bivolaru' sau se aseamana putin cu tipul ala care l-a dat in judecata pe Dumnezeu pe motivul ca numai El este vinovat ca este in puscarie!!!
                                Scuze de off!!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google