Accident Dacia Kiss FM_120 Km La Bord

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by ValentinaH View Post
    "mosulica/ii trebuie barbat/samd "

    atunci dragi copilasi sa va las sa faceti ce stiti voi mai bine , sa va jucati in mocirla ...

    A VOASTRA SA FIE IMPARATIA CERURILOR !
    Sonykele, ce mai vrei mai nene? Tu nu vezi ca nu are de gand sa puna poze si doar ne persifleaza? Si daca s-a intamplat accidentul ce vina avem noi? De ce trebuie sa vedem noi niste acuze aduse de cineva de a carei integritate ma indoiesc, care nu e in stare nici macar sa aduca dovezi in favoarea sa? Daca s-a intamplat, asta este, imi pare rau, dar modul in care pune individa problema e gresita din start. Hai sa inchidem aici ca numai cearta se face. Multumesc.

    Comment


    • #62
      1. Roata din poza n-a avut explozie, unde e sparta janta e inelul de etansare al anvelopei de pe sarmele inelului talon, iar ala inchide ermetic janta pe o portiune de 5mm. Deci eventual, se poate dezumfla roata.
      2. La 70km/h, daca impactul e frontal, sar airbagurile. Mi-au sarit mie la 50...Kissfm n-are airbaguri laterale, deci daca n-a fost impact frontal, n-aveau airbagurile absolut nici un motiv sa sara.
      3. Janta fiind lovita pe interior, nu cred ca s-a spart la lovirea parapetului. Probabil a luat mai demult o groapa/bordura si in timp fisura a cedat.
      4. Nu dacia produce jantele, deci oricum aia sunt absolviti de orice vina.
      5. Centura de siguranta e reglabila pe inaltime, tocmai ca sa nu "taie" gaturile ocupantilor masinii. Rezulta folosire neadecvata a autoturismului...
      6. Dacia poate fi data in judecata doar pt vatamare din culpa. Restul sunt fantezii avocatesti. Oricum, nu va pierde fabrica procesul.
      7. Valentinah e rugata sa-mi dea pm mie sau altui moderator cand are de gand sa posteze pozele, pt ca se aplica pct 8.
      8. Pana nu vin pozele cu masina, janta cu detaliu pe fisura, fotocopii dupa actele de constatare de la politie, rar, expert auto, topicul se inchide.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #63
        Am primit de la Valentina cele atasate mai jos...In continuare topicul va ramane inchis pana voi primi pozele cu masina dupa accident.
        Attached Files
        sigpic

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google