Volanul De "piele" Se Exfoliaza...

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Volanul De "piele" Se Exfoliaza...

    Va salut..am un logan kiss din aprilie 2008 am aprox. 9000 km cu el si deja a inceput sa se exfolieze "pielea" de pe volan si de pe schimbator in zona unde tin mana de obicei...ce as putea sa ii fac ca se vede urat ? exista vreo solutie / vopsea speciala care sa acopere suprafata de piele sa nu se mai cunoasca ca e ros ?
    http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
    Sony/Magnat/Alpine/Focal

  • #2
    Se merge la service si pe garantie si se inlocuiesxc piesele.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      Cel mai bine asa. Pe garantie. Se dovedeste usor, asa ca nu lasa loc de interpretari. Daca ai probleme cu dealerii locali trimite pozele la Vocea clientului - Dacia. Succes

      Comment


      • #4
        Tind sa cred ca a fost vreun lot cu problema asta...la mine inca nu a aparut problema asta la volan.
        Mai sunt cativa care sau vaitat de asta...Eventual o husa de volan ar rezolva problema temporar...

        Comment


        • #5
          la mine era putin cojit si am dat cu lac de pantof parca era si am pus husa de volan ca sa stau linistit da acu mi-e greu s-o dau jos ca m-am obisnuit cu volanu mai gros
          low....&.....slow

          Comment


          • #6
            si eu am tot un Kiss si tot din aprilie dar nu am inca aceasta problema! din ceea ce mai spuneau baietii pe forum se inlocuiesc piesele pe garantie!!!
            sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

            Comment


            • #7
              @viorelu: Nu e asta problema, ci totul tine de utilizarea necorespunzatoare.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                ...altfel spus eu procedez bine la intretinerea lui(de un an si 2 luni)...ma bucur...dar nu cred ...sa spuna alexutzu cand a inceput sa ii apara problema la volan...e doar o parere

                Comment


                • #9
                  Si la Bmw X3 se intampla la fel . La unele . Dar cand te duci in service sa nu ai inele pe degete , sa nu zica ca la Bavaria ca e din cauza inelelor .
                  B -X X - DDF x 2

                  :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                  Comment


                  • #10
                    Poate ai dat cu ceva substante care l-au afectat gen spray sau alte cele.........e aiurea da efect de masina uzata. Poate rezolvi ceva la garantie. Bafta!
                    MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                    Comment


                    • #11
                      Garantia colega!Neaparat. Succes!
                      aham......Restul e LOGAN


                      http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                      Comment


                      • #12
                        pai poate la el s-a exfoliat mai mult la mine era fff putin pe o zona de cca juma de cm...da mi s-a parut aiurea ca masina nu avea nici macar 1 an
                        sau poate ca tine prea strans covrigu... zic si eu..
                        low....&.....slow

                        Comment


                        • #13
                          Putin offtopic: Mi-am imbracat in piele volanul acum 4 luni si ceva. Si de atunci in fiecare saptamana, tratez pielea cu crema de maini, mai ceva decat imi dau pe ale mele. Arata impecabil. Si bineinteles fara inele si alte de astea. In concluzie, totul tine de intretinere.

                          Comment


                          • #14
                            Cu ce piele l-ai imbracat? Nu cred ca e cea originala de la dacia.

                            Comment


                            • #15
                              da crema de maini dar fara glicerina o recomand si eu.........cand conduceam inainte megane-ul 2 prin tara proprietarul folosea numai asa ceva.......problema este ca se depune praful repede. o puteti folosi cu incredere
                              MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google