LOGAN kissfm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Normal ca stiu asta. L-am intrebat daca a venit asa, ca sunt numai stocuri acum, nu se mai fabrica. Probabil asa a configurat-o dealerul, cu jante de aliaj.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • Originally posted by Dacelf View Post
      Am cumparat si eu de o saptamana un Kiss si sunt foarte multumit. Am jenti de aluminiu, singura problema ar fi ca am un consum atestat de calculatorul de bord de 9,4%, care ma sperie, e drept in oras, e vorba de Sibiu, unde 50 km/ora e viteza medie. In rest e super, are tot ce vreau. MP3-ul merge multumitor, iar pneurile sunt Continental. Intrebarea mea este: la iarna ce pneuri sa pun si daca e nevoie sa fie toate sau doar pe fata?
      Apoi, in curbe cu ce viteza se poate intra 90 - 100?
      In rest sunt bucuros ca fac parte din familia Loganistilor.
      La mai mare si sa auzim numai de bine.
      Ai rabdare sa mai faci ceva kilometrii cu ea, consumul mai scade , plus de asta daca circuli in orele de varf plus AC este normal sa ai consum asa mare. Se va stabiliza pe la 8.5 in oras , cam asa am eu .

      PS : Ai mesaj privat !
      sigpic

      Comment


      • Ai dreptate, asa era configurata. Erau doua pe stoc si ambele erau echipate cu jenti de aluminiu. Dar asta este, lumea spune ca sunt bune, ca micsoreaza consumul...

        Comment


        • Salutare tuturor, n-am mai intrat demult pe forum. Spuneti-mi si mie daca voua vi se ridica scaunul pe inaltime.Eu am o maneta sub el in partea stanga dar degeaba ridic de ea ca nu se intampla nimic.Ar trebui sa se ridice scaunul sau ce ii cu maneta aia?
          KISS FM 1.4 MPI sigpic

          Comment


          • Ar trebui sa se ridice dar ar trebui sa il ajuti si tu, ridicandu-te si tu putin odata ce tragi de maneta!
            sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

            Comment


            • Originally posted by Dacelf View Post
              lumea spune ca sunt bune, ca micsoreaza consumul...
              Da, cum sa nu, il micsoreaza cu 0,001 l/100 km...

              Originally posted by marcone View Post
              Eu am o maneta sub el in partea stanga dar degeaba ridic de ea ca nu se intampla nimic.
              Te tii de volan, te ridici in sus si tragi de maneta.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • Noah mersi si-o dat drumu !!! Dar acum nu mai pot sa-l blochez cand ma pun pe el se lasa iar daca ma ridic si el dupa mine fara sa trag de maneta .Ii stricat ceva sau ce ii cu el? Si va spun sincer ca pana azi nu s-a miscat pe inaltime. Cum il pot bloca ?
                KISS FM 1.4 MPI sigpic

                Comment


                • E stricat. Daca ai dat drumul la maneta si tot se misca e cazul sa mergi la service.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Mersi andrei !
                    KISS FM 1.4 MPI sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by burtosu View Post
                      E editie limitata doar din gura,eu am inteles ca e cel mai bine vandut model din gama si ca atare n-o sa dea ei vrabia din mana,sa fim seriosi.
                      incepand cu 4 iunie nu se mai fabrica kiss fm si nici abs plus, informatie data de catre v. C. Dacia

                      Comment


                      • E si normal, ca doar de atunci nu se mai fabrica faza 1.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Ma bucur ca si altii sunt incantati de ce au luat. Si eu am sperat sa fie serie limitata. Acum, cu Logan facelift sigur nu se mai fabrica. Amicul meu din service se uita mirat cand ii spun ca asa vreau sa o am si peste 6 ani, nu vreau nici un face...Lift la ea. A noastra e luata in 15 decembrie, are peste 12 000 km, de pe la 9 000 "cineva" ia schimbat motorul, pentru ca a "cazut" efectiv consumul, chiar nu am de ce ma plange decat de praful de pe ea (e rosu passion). O sa ii facem rezivia mai devreme, plecam un Turcia unde am "rezervat" 4200 km, asa ca nu risc sa o fac la 17000, mai ales ca e prima.

                          Comment


                          • Da, clar ca e bine sa faci revizia mai devreme, daca faci un drum lung. Si sa pui un ulei mai bun, neaparat.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Salut. Eu am kiss fm de prin februarie. E ok, desi acum mi-ar placea un Sandero. Azi dimineata m-am trezit ca mi-au furat stikerele oare se gasesc pe undeva? Nu ca era mare lucru de ele, dar asa...Se vedea ca e kiss fm, nu alta versiune.

                              Comment


                              • Auzi ce handicapati sa-ti ia stiker-ele,ce dracu fac cu ele si le lipesc la bot,bai frate astia care iti umbla la masina daca ii prinzi sa le rupi capul nu alta.Poate gasesti de cumparat.
                                KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google