LOGAN kissfm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai sa vezi ca dupa o luna, la mine chiar mai repede, uitit total de el. Iti aduci aminte doar cand te mai intreaba cate unul de kiss
    Daca tot esti din Iasi, banuiesc ca ai sa ne onorezi cu prezenta in intalnirile viitoare, nu ?
    Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

    Comment


    • In primul rand nu imi place stickerul; in al doilea rand nu ascult Kiss FM; si in al treilea rand nu vreau sa ramana pata pe vopsea.

      In alta ordine de idei, maine intru in posesia masinii si as vrea sa-i fac rodajul Iasi - Piatra Neamt - Bucuresti - Piatra Neamt - Iasi (ies ~1000km). La ce consum sa ma astept de la un 1.6 8v in primii 1000 de km daca merg cum scrie la carte (maxim 3000 RPM) deci sa zic 100-110 afara si 60-70 in localitate?

      Alex, multumesc pentru invitatie, daca ramane duminica pe la 14 e foarte posibil sa apar si eu, sa anuntati doar data.
      Logan Kiss FM 1.6MPI IS-29-FLY

      Comment


      • Consumul depinde de mai multi factori, de aglomeratia de pe drum, daca mergi si prin orase, dar in mare, cam 6,5-7 o sa fie consumul.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • dupa 1250 km cu kiss-ul meu, pot sa iti spun ca am scos un consum mediu de 8% in proportie de 80% extraurban la 100 - 120 km/h...

          Comment


          • cam multicel tinind cont de 80% extraurban...eu cel mai mult am scos 8,4 in Bucuresti...in aglomeratie maxima...

            Comment


            • Originally posted by emil_munteanu
              cam multicel tinind cont de 80% extraurban...eu cel mai mult am scos 8,4 in Bucuresti...in aglomeratie maxima...
              Chiar daca am motor de 1600? hm... ata ete!

              Comment


              • Originally posted by Logan_Gl
                dupa 1250 km cu kiss-ul meu, pot sa iti spun ca am scos un consum mediu de 8% in proportie de 80% extraurban la 100 - 120 km/h...
                cam multisor, chiar si pt 1.6...o sa mai scada putin dupa rodaj, pe la 3000km...ori tu mergi cu acceleratia in doua pozitii (blana si ralanti), ori bagi benzina proasta...apropo, aia de 20%urban sunt facuti in galati? ca e cam mare influenta pe total. in galati am vaz't ca inca se merge mai lejer decat in tm sau bucuresti (cel putin pe faleza sau brailei sunt mai lejere decat bulevardele noastre)...a, am uitat sa-ti zic, iarna consumul e ceva mai mare, mai ales la voi, unde bate vantul de la rusi, e sesizabila diferenta
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Da iarna creste consumul din mai multe motive. (mers cu motorul rece, consumatori electrici in plus, etc). Eu in rodaj Braila - Costinesti- Braila am scos cam 7%(cred si mai putin) la mers cam 80% extraurban.
                  Apropo ieri batea un vant pe dig de te zbura din picioare.
                  Mult noroc.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • Originally posted by Rocri
                    ...Apropo ieri batea un vant pe dig de te zbura din picioare....
                    daca te zgarcesti sa mergi pe dig in loc sa ocolesti prin barbosi ) macar batea dinspre dunare sau inspre dunare ??
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Era crivat (dinspre Galati spre Braila). .
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • Am un KissFM de 1.6MPI de la sfarsitul lunii Noiembrie. Am facut aproape 5000 de km si sunt multumit de el.

                        Cel mai mult imi place tapiteria, schimbatorul si ceasurile (care au fundal alb). Volanul din piele nu e cine stie ce si cred ca e mai mare decat la restul loganurilor ceea ce ma cam enervat la inceput. Parca as fi condus autobuz. Dar m-am obisnuit.

                        Cauciucurile cu care a venit echipat sunt Continental. Abia mi-am luat carnetul asa ca habar n-am cat de bune sunt.

                        MP3 playerul e decent, singura problema e faptul ca e greu de folosit (a trebuit sa citesc de cateva ori manualul pana am retinut comenzile)

                        De cand l-am luat am pus pe el aparatori de noroi, luate de la dealer, lucru care s-a dovedit foarte util. In schimb am luat teapa cu covorase universale, ieftine. Chiar daca sunt mai scumpe eu recomand covorase originale deoarece mi-a ramas o data acceleratia blocata sub covor si era sa intru intr-unu .

                        Cat despre sticker, l-as da si eu jos ca arata ieftin.

                        PS: In primele zile a consumat 13-15 l/100km dar acum consumul mediu e de 7,6 (si oras si afara). In general in oras in trafic intens consuma 9-10 l/100

                        Comment


                        • Cauciucurile daca ai bani si mai ales ca esti si incepator si nu cunosti bine masina, e bine sa le schimbi, sa pui de iarna. Continentalurile sunt de vara.
                          Consumul o sa mai scada putin dupa 3000-4000 km.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Cauciucurile KissFM-ului meu sunt Michelin.
                            Logan KissFm 1,6

                            Comment


                            • Despre covorase si eu am patit-o si cu cele originale ...se urcau pe pedala de ambreaj Acum am covorase "tavita' ca de, a venit iarna(noroi , apa, zapada), si as vrea sa-i protejez mocheta!Si astea se urcau pe pedala dar le-am chiuretat un pic

                              Comment


                              • Mi-am ridicat si eu Kiss-ul 1.6 de la reprezentanta miercurea trecuta. In prima zi consum urban 14, e drept mai mult am stat pe loc si am exersat parcari sa ma obisnuiesc cu unghiurile. A scazut apoi la ~9.

                                Primul drum lung a fost Iasi - Piatra Neamt (~150km), din pacate cu masina supraincarcata (portbagaj plin si bancheta spate plina pana la nivelul tetierelor - deh, Craciunul). Consumul a fost pe masura, 7.5%.

                                De la Piatra Neamt am plecat la Bucuresti, cu masina goala. Pana la Bacau am scos 5.8%, iar de la Bacau la Bucuresti 6.4%, mers constant 110 si in localitati 70-80.

                                Sunt foarte incantat de ea, cand e plina trage mai greu dar goala zboara.
                                Singurul aspect negativ sunt gumele Continental de vara, cu care am fost nevoit sa ma bag prin zapezi si am cam avut probleme.
                                La relanti se aude un mic zdranganit, sper sa ii gasesc sursa.
                                I-am pus cheder sub capota si un inel de breloc la tablita neagra de la capacul de la rezervor.
                                Peste vreo ora plec inapoi spre nord, sper la un consum asemanator.

                                Sarbatori fericite la toata lumea si aveti grija pe ceata daca mai iesiti pe drumuri azi.
                                Logan Kiss FM 1.6MPI IS-29-FLY

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google