siguranta bricheta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Trebuie sa tragi un + permanent pana la bricheta. Acum nu e pe + permanent, ci se ia curent de la contact.
    Cel mai bine e sa tragi un fir de la casetofon sau de la plafoniera.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #17
      Originally posted by andrei View Post
      Pun eu schemele de desfacere a consolei centrale, ca sa te ajut.
      Fuarte tareee !!!! Merci frumos Andrei.....chiar ajuta aceste poze!Acum stiu de unde ma apuc, shi nu le mai iau pe bajbaite.

      sigpic

      Comment


      • #18
        Originally posted by danchitu86 View Post
        F38 - simbolul este un radio auto - 10A

        (Manual Service)
        Intrebare.....daca este arsa siguranta....se mai aprinde beculetul din jurul brichetei? Intreb, pt ca din lipsa de timp, si vreme prielnica, inca nu am apucat sa umblu la bricheta, dar acum sunt impins de la spate, pt ca vineri plec din Buc, si o sa am nevoie de detector. As vrea sa elimin pe rand variantele....oricum, o sa ma uit si la acea siguranta, si o sa scot si siguranta de la UCH, doar asa sa ma asigur ca nu este de la ea....dar daca o scot, pe cea de la UCH, se reseteaza ceva?

        sigpic

        Comment


        • #19
          Se aprinde, pentru ca are + de la pozitii.
          People's problem is not that they are mortal, but that they are suddenly mortal...

          Comment


          • #20
            Originally posted by danchitu86 View Post
            Se aprinde, pentru ca are + de la pozitii.
            Am inteles, merci frumos pt raspunsul promt !! Atunci o sa incep mai intai cu sigurantele, sper sa nu fie arse, ci doar vreun contact imperfect. Cum ramane cu siguranta de la UCH? Pierd vreo informatie daca o scot?

            sigpic

            Comment


            • #21
              Daca scoti bornele de pe baterie, se reseteaza calculatorul de bord si casetofonul. Ma gandesc ca daca scoti siguranta UCH, se reseteaza poate calculatorul... Mai mult de atat nu cred.

              Nu stiu sigur, dar asa s-ar explica logic. De vreme ce e siguranta la care ai acces, poti umbla linistit.
              People's problem is not that they are mortal, but that they are suddenly mortal...

              Comment


              • #22
                Am fost acum la o pauza de si am umblat la acea siguranta care este mentionata in alt post, si s-a rezolvat....era arsa
                Merci frumos pt sfaturi!!

                sigpic

                Comment


                • #23
                  Originally posted by danchitu86 View Post
                  Ma gandesc ca daca scoti siguranta UCH [...]
                  Nu se intampla nimic daca scoti siguranta UCH din panoul de sigurante.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #24
                    Pana la urma care e siguranta de la bricheta?Azi am dat sa-mi aprind o tigara si mi-a ramas bricheta blocata...Cred ca s-a dus siguranata...Sper...Parca incepe sa-mi para rau ca am dat 10 250 e pe o masina romaneasca...Stie careva care e siguranta?E intuneric afara si nu am cum sa le verific pe toate....Pls...

                    Comment


                    • #25
                      Ia si tu o lanterna ceva si vezi ca e o siguranta cu un radio pe ea. Aia scoate-o si inlocuireste-o.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #26
                        Deci pana la urma cum fac ca sa am plus pozitiv pe bricheta?
                        cine ma ajuta? Ceva scheme??? Vreau sa ma ajutati

                        Scuzati Greseala Plus Permanent

                        alo, domnu...vedeti butonul "edit" din dreapta postului? timp de 10 minute de la postare, nu te sfii sa-l folosesti.
                        nu mai posta consecutiv...
                        Last edited by Seba; 4 March 2008, 01:14.

                        Comment


                        • #27
                          Suna cam ciudat plus pozitiv.
                          deci dai jos fata aia a bordului argintie, desfaci si ala la frana de mana cu torx dupa care la cutia de viteze cu un T de 8 park, vezi si tu care e firu galben de duce la casetofon ala e direct din baterie si mai trebuie sa fie si unu rosu ala e plus prin contact cand pui contactu..
                          Ce ai de facut ? Legi un fir de la firul galben care vine din baterie la firul kre duce la bricheta.. nu mai stiu ce culori au pe la briketa vezi ca sunt 3 fire la bricheta
                          1 plus, 1 subtirel pt iluminare, si unu negru masa.
                          sper ca tiam fost de folos
                          turbo makes torque and torque makes fun

                          LowGun-ul meu:http://www.loganclub.ro/forum/lowgun...?t=2081&page=5

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by andrei View Post
                            Ia si tu o lanterna ceva si vezi ca e o siguranta cu un radio pe ea. Aia scoate-o si inlocuireste-o.
                            da...ca de obicei,ai avut dreptate..dar totusi cd-ul mergea..daca era arsa siguranta nu trebuia sa se opreasca si cd-playerul?..

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by memphis_Taz View Post
                              Deci pana la urma cum fac ca sa am plus permanent pe bricheta?
                              Iei firul de + de la radio CD si il bifurci, il tragi pana la bricheta si il legi.

                              @adrianixx: Nu neaparat trebuie sa se opreasca CD Playerul.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #30
                                Si daca leg firul de la cd-u la bricheta nu o sa se supra alimenteze sau io stiu ce alt drac se mai intampla daca e plus de 2 ori pe bricheta??? Sau plusul care e legat din fabrica pe bricheta il scot si il las pe celalalt?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google