siguranta bricheta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    daca ai tinut cheia in pozitia auxiliare se alimenteaza si bricheta scoate cheia de tot si vezi daca se mai alimenteaza. oricum nu e o problema .

    Comment


    • #92
      Originally posted by Octavian View Post
      Deranjant la creier, ca la altceva nu vad sa fie deranjant.
      Deranjant in momentul cand ai gps, anti radar, modulator fm pe bricheta si la fiecare oprire trebuie sa stai sa le scoti din bricheta, poate la creierul tau nu e deranjant. Daca nu ai o solutie nu mai scrie posturi aiurea.


      radu cornel: Am scos cheia din contact.

      Comment


      • #93
        Pentru ca vreun berbec ti-a alimentat si RADIOUL cu + inainte de contact cred. La mine nu merge fara cheie.
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • #94
          Originally posted by einstein1984 View Post
          Pentru ca vreun berbec ti-a alimentat si RADIOUL cu + inainte de contact cred. La mine nu merge fara cheie.
          Cred ca ai dreptate am radioul pe direct cred ca asta e problema. Mersi de sfat.

          Comment


          • #95
            Se poate alimenta radioul direct, dara fara sa faci puncte intre circuite pe +inainte de contact si +dupa contact (bricheta).
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • #96
              Am si eu o problema: S-a ars siguranta de la bricheta, am inlocuit-o(este cea de 10A), brigheta se incinge, dar de cate ori vreau sa conectez un incarcator/modulator fm nu ii da curent. Unde sa fie problema?Am verificat iar siguranta de 10A si este in regula.Logan-ul este din 2006.
              Last edited by AdrGeorge; 3 December 2014, 22:56.

              Comment


              • #97
                Verifica pe pozitia cheii de contact,-auxiliare sau contact-,existenta a 12v,in bricheta.Daca ai 12v,in bricheta,verifica-ti incarcatorul...

                Comment


                • #98
                  Schimb siguranta de la brigheta cea de 10A, iar cand pun contactul s-a si ars. Mai acum 2-3 s-a desfacut modulator si a cazut ceva in el(o tablita), dar am scos-o de acolo.Am desfacut si suportul unde e brigheta sa vad daca sau lipit firele dar nu e nimic. E posibil sa fie scurt in brigheta si sa nu se vada?

                  Comment


                  • #99
                    Decupleaza firul de plus al brichetei si in aceste conditii,pune siguranta,apoi contactul.Daca nu se arde siguranta,cauta problema in bricheta,daca se arde siguranta,va trebui sa deconectezi,radio si sa repeti procedura(siguranta,contact).Al 3-lea,consumator(releu lumini de zi) posibil pe aceasta siguranta,nu cred ca il ai...,depinde de echipare!

                    Comment


                    • Originally posted by AdrGeorge View Post
                      Schimb siguranta de la brigheta cea de 10A, iar cand pun contactul s-a si ars. Mai acum 2-3 s-a desfacut modulator si a cazut ceva in el(o tablita), dar am scos-o de acolo.Am desfacut si suportul unde e brigheta sa vad daca sau lipit firele dar nu e nimic. E posibil sa fie scurt in brigheta si sa nu se vada?
                      Nu este mai simplu să-i spui şi implicit să scrii "brichetă"?

                      P.S Mai verifică o dată modulatorul acela şi vezi să nu se mai fi pierdut ceva de prin el.

                      Comment


                      • Imi pare rau ca nu v-am raspuns mai devreme, dar am fost ocupat cu munca zilele astea.Dupa craciun o sa desfac mufele de la bricheta sa vad ce are, daca nu-i de acolo pe mine sincer ma depaseste problema si o sa apelez la un electrician auto.Modulatorul l-am aruncat de tot de atunci.Am inlocuit si boxele fata, dar le am puse de 3 luni, problema a aparut de atunci cu modulatorul, iar firele de la boxe au fost verificare.

                        Ati spus ceva de luminile de zi, este model 2006 Ambition

                        Comment


                        • Nu merge sa dau edit: Am desfacut azi brigheta si in ea aveam o parte metalica de la acel modulator FM.L-am scos de acolo, apoi am pus alta siguranta, iar acum merge perfect.

                          Comment


                          • @Ampt, e trist acum am observat.

                            Comment


                            • Originally posted by AdrGeorge View Post
                              Am desfacut azi brigheta...
                              Lasă acum tristeţea, bine că ai rezolvat problema.

                              Comment


                              • Nu stiu de ce, dar modulatoru FM consuma foarte mult curent (care ati mai avut curiozitatea sa-l scoateti dupa juma de ora de muzica, e destul de fierbinte...) mi-a ars siguranta de la bricheta (5A...) am pus una de 10A.
                                10A e foarte safe, inainte am avut la bricheta de 15A (provizoriu...) si cand am surubarit la bricheta (am legat statia de trafic) am facut scurt...si a puscat siguranta fara sa incalzeasca vreun fir.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google