Unde Se Afla Filtrul De Polen La Laureate Plus

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unde Se Afla Filtrul De Polen La Laureate Plus

    Salutare tuturor!
    Sunt Cezar din Galati si sunt nou-venit pe acest forum.
    Imi poate spune cineva unde se afla filtrul de polen la Laureate Plus ?
    La revizia de 45.000 km , cei de la service , nu au gasit acest filtru...
    Ar trebui sa fie in dotarea masinii ? Masina e luata la la mana a doua , iar la ultima revizie , cea de 30.000 km , ii aparea fostului proprietar pe factura ca fiind schimbat.
    Exista 2 variante : ori nu au stiut cei de la service unde sa se uite , ori intr-adevar masina nu e dotata cu asa ceva , ceea ce inseamna ca la ultima revizie cei de la service-ul autorizat Dacia , si-au batut joc de fostul proprietar si i-au incarcat factura...
    Multumesc !

  • #2
    Din cate stiu nici ph1, nici ph 2 nu au in dotare asa ceva (nici macar optional). Dar se poate pune ulterior (cel putin eu mi-am pus la ph 1) . Locatia se afle in partea din fata a habitaclului la picioarele pasagerului din dreapta inspre consola centrala. Da un search pe forum ca este thread special.
    It's nice to be important but it's more important to be nice!

    Comment


    • #3
      nu exista filtru de polen la logan pus din fabrica! se poate pune de catre proprietar acasa...este cub consola centrala inspre pasagerul din dreapta locul lui! trebuie ceva decupat acolo si poti pune filtru...
      sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

      Comment


      • #4
        se afla dac ail montezi tu, din fabrica nici un logan nu are asa ceva, cel putin ce se vinde in romania.
        Fuarte Nervos !!!

        Comment


        • #5
          Dupa cum zic si alti colegi loganul nu are filtru de polen in dotare,dar are loc unde poti sa montezi asa ceva!
          https://www.tutorialelogan.ro/2009/09/montaj-fitru-polen-in-habitaclu-la.htmlTutorial montare filtru de polen in habitaclu pe logan.mai multe detalii si disc...

          Uite un link unde este filtru si cum se monteaza!
          sigpic

          Comment


          • #6
            Originally posted by DomnulK View Post
            se afla dac ail montezi tu, din fabrica nici un logan nu are asa ceva, cel putin ce se vinde in romania.
            Nici la cele de export nu se monteaza filtru de polen.
            Daca omu' a aflat ca nu are filtru de polen nu se poate inchide?

            Comment


            • #7
              Uite material de lectura:
              Totul despre intretinerea Daciei Loganr. Uleiuri logan, filtre logan, placute de frana logan,consumabile logan etc.

              Daca era citit topicul "dedicat" se aflau multe...
              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

              Comment


              • #8
                Multumesc tuturor pentru ajutor !

                Comment


                • #9
                  ai grija. poate si-au batut joc de fost proprietar si mai tare. ma refer la faptul ca, la revizii, nu i-au schimbat tot ce trebuia schimbat dar pe factura apare.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Daca mai e nevoie, discutia se continua aici.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google